Gümrük Bakanlığı'ndan 2828 Sayılı Kanun ile KPSS Atama Duyurusu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2 şubat 2017 tarihinde resmi web sayfası üzerinden yapılan ilan duyurusu ile kuruma yerleşen memur adayları bilgilendirildi. Adayların kayıtları hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na KPSS ile 2828 sayılı kanun kapsamında atanan adayların belli bir tarihe kadar bazı belgeleri teslim etmesi gerekiyor. Bu işlemler yapılmadığı takdirde adayın yerleştırme kaydı yapılmamış oluyor.

2828 sayılı SHK kanununda ''Kamu Kurum ve Kuruluşları, reşit olana kadar Bakanlık ve Sosyal Hizmetler tarafından bakılan ve korunan çocuklar için her yılbaşındaki, hangi statüde olursa olsun, serbest kadro mevcutlarının binde biri nispetindeki kısmını ayırarak bu çocuklar arasında yapılacak giriş sınavlarında başarılı olanlar arasından atama yaparlar'' hükmü yer alıyor.

GEREKLİ BELGELER;
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın adaylarından istediği belgeler  Yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısı, en son öğrenim durumunu gösterir diploma aslı, diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı suretleri, varsa ortaöğretimde hazırlık okuduğuna dair belge, adli sicil kayıt belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik belgesi, fotoğraf, varsa yüksek lisans diploması, mal beyanı, kamu görevlileri etik sözleşmesi, dilekçe, güvenlik soruşturması formu olarak sıralanıyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur adayları bu belgeleri en geç 24/02/2017 tarihi mesai bitimine kadar Bakanlığımıza
(Personel Dairesi Başkanlığı Sınav ve Eğitim Şube Müdürlüğü Dumlupınar Bulvarı No: 151 Eskişehir Yolu
9. Km 06800 Çankaya/ANKARA) gönderecek. İlan duyurusunun tamamı için lütfen TIKLAYINIZ. 

Memur adayları FACEBOOK grubumuza katılmak için --->tıklayınız   En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayınız android uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayınız 

kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4271536/gumruk-bakanligindan-2828-sayili-kanun-ile-kpss-atama-duyurusu