Bakan'dan Flaş Uyarı: Çiftlik Bank Gibi 11 Oluşum Daha Var

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'den bir son dakika açıklaması geldi. Bakan Tüfenkçi yaptığı açıklamada Çiftlik Bank gibi 11 girişimin dah olduğunu söyledi.

Yüksek kar ortaklığı vaadiyle çiftçilerden hayvan satın alan ve Türkiye genelinde 80 binden fazla kişinin 511 milyon liradan fazla parasını dolandıran Çiftlik Bank ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bakanlığa gelen tüketici şikayetleri kapsamında gerekli incelemeyi yaptıklarının altını çizdi.

11 GİRİŞİM DAHA VAR

"Yatırılan ücretin yüzde 35'i kar vaadi olarak sunuluyor. Bu sistem içerisinde elde edilen kazançlara da bakıldığında bunun sürdürülebilir olması mümkün değildi." diyerek açıklamada bulunan Bakan Tüfenkc şu uyarıları yaptı: "Çıkan müfettiş raporu sonucunda savcılığa suç duyurusunda da bulunduk. Geldiğimiz sonuç itibariyle bizim tespit ettiğimiz bunun gibi 11 tane daha girişim var, incelemeler devam ediyor. Bu konuda vatandaşların uyanık olması lazım. Bir alım satım olup olmadığını, vatandaş şikayet etmediği sürece bir inceleme yapılması mümkün değil"

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4271524/bakandan-flas-uyari-ciftlik-bank-gibi-11-olusum-daha-var