Hisarcıklıoğlu: Artık Kızı Memura Değil Girişimciye Veriyorlar

Sözcü Gazetesi'nden Erdoğan Süzer, bugün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanının memur adayları hakkında yaptığı açıklamasını köşesine taşıdı.

Süzer'in haberine göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) desteğiyle düzenlenen Girişimcilik Zirvesi G3 Forum'un 10'uncusu, Ankara'da düzenlendi. “Girişimcilik Senin İçinde, Gözünde Büyütme!” teması işlenen forumda TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, G3 Platform Başkanı Gülden Yılmaz ve TOBB Türkiye Tekstil Sanayi Meclisi Başkanı Abdülkadir Konukoğlu'nun da aralarında bulunduğu çok sayıda iş insanı gün boyunca süren toplantılarda tecrübelerini genç girişimci ve girişimci adaylarına aktardı.

Forumda konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, girişimciliğin artık dünyada en değerli pasaport haline geldiğini belirtirken, “Girişimciysen kırmızı, yeşil pasaporta ihtiyacın yok. Fikri olanın pasaporta bile ihtiyacı yok. İşsizliğin çaresi de zenginliğin reçetesi de girişimcilikte yatıyor” dedi.

Genç girişimci ve girişimci adaylarına, hileye başvurmadan dürüst bir şekilde çalışmaları öğüdünde bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu şu sözlerle konuşmasını sürdürdü: “Hile niye yapılır, kazanmak için. Kazanmak istiyorsanız dürüst olun yeter. Çok kazanmak istiyorsanız dürüstlük yine yeter” dedi. Çiftlikbank vurgununa da işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Bakın bir bebe çıktı bir safsata kurdu, sonu hüsran oldu”

ARTIK GİRİŞİMCİYE KIZ VERİYORLAR

TOBB Başkanı konuşmasının devamında gençlere şu tavsiyede bulundu: “Dedenizi, ninenizi dinlemeyin, icat çıkarın. Artık kızı memura değil, girişimcilere veriyorlar. Evlenecek insanlara askerlik yapıp yapmadıkları ya da sigortalı olup olmadıkları değil, girişimci olup olmadıkları soruluyor”

Siz de aşağıda buluna nyorum kısmından bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yazabilir, diğer vatandaşlarla tartışabilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR  |ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4271416/hisarciklioglu-artik-kizi-memura-degil-girisimciye-veriyorlar