Aysel Tuğluk'un Annesinin Cenazesinde Gerginlik!  'Gömdürmeyiz'

Aysel Tuğluk'un Annesinin Cenazesinde Gerginlik!  'Gömdürmeyiz'

HDP Milletvekili Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesine bir grup saldırmaya çalıştı, cenaze gömüldüğü mezardan çıkarılarak Tunceli'ye sevk ediliyor.

Önceki akşam hayatını kaybeden milletvekili Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk için Batıkent'te bir cemevinde tören düzenlendi. Cemevindeki törenin ardından Gölbaşı incek mezarlığına getirilen cenazenin defin işlemleri sürerken 9-10 kişilik bir grup cenazenin mezarlığa gömülmesine karşı çıktı. Grubun çevresine durumu bildirmesiyle birlikte yüzlerce kişi mezarlığa geldi. Grup daha sonra cenaze törenine katılanlara da saldırmak istedi.

Gruptan bazı kişiler, "Buradan çıkamazsınız, buraya terörist cenazesi gömdürmeyiz. Burası Ermeni mezarlığı değil" dedi. Yaşanan olaylardan sonra cenaze toprak açılarak tekrar mezardan çıkarıldı ve bir köyün yakınlarına getirildi. Yaşanan olayları İçişleri Bakanı'na bildiren Parti sözcüsü Osman Baydemir, İçişleri Bakanı Soylu'dan cenazenin gömülebileceğini gerekli tedbirlerin alındığını iletti. Fakat aile kabul etmedi ve cenaze tekrar cemevine götürüldü. Burada alevi inancı gereği kefeni değiştirilen cenazenin Tunceli'ye sevk edileceği öğrenildi.

KPSSCAFE.COM.TR  - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4271032/aysel-tuglukun-annesinin-cenazesinde-gerginlik-gomdurmeyiz