PÖH Alımı ile İlgili Flaş Gelişme: O İddia Doğru mu?

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Özel Harekat Daire Başkanlığının statüsü değiştirildi. Yayımlanan karara göre Özel Harekat Başkanlık statüsüne yükseltildi ve adı Özel Harekat Daire Başkanlığı oldu.

Özel Harekat'ın Başkanlık seviyesine yükseltilmesi polis özel harekat alım ilanını bekleyen adayların kafalarını karıştırdı. Yaklaşık olarak 1.5 yıldır PÖH alımını bekleyen adaylar, 22. dönem POMEM alımının polis özel harekat olarak yapılmasını bekliyordu. Ancak yapılan açıklamada 22. dönem POMEM alımının da üniversite mezunu adaylar arasından yapılacağı ve polis özel harekat alımlarının bu dönem de yapılmayacğaı belirtildi.

Uzun süredir lsie mezunu polis özel harekat alımını bekleyen adaylar 22. dönem POMEM alımının da polis memuru olarak yapılması ile büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bazı basın ve yayın organlarında ise yeni dönem PÖH alımları hakkında birtakım iddialar ortaya atıldı.

İŞTE O İDDİALAR

Özellikle sosyal medya platformları üzerinde yayılan iddialarda Özel Harekat'ın Başkanlık olmasının ardından Polis Akademisi haricinde PÖH alımı yapacağı, POMEM'den ayrıldığı iddia edildi. PÖH alımını bekleyen adayları heyecanlandıran bu haber bize mesaj yolu ile iletildi. Adaylar bu iddiaları sevinçle karşılarken, bunu doğru olup olmadığını sordu. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak adayların kafalarındaki soruları yanıtlamaya çalıştık.

Özel Harekat'ın Başkanlık olmasının ardından ilanlara bir kurum gibi çıkacağı iddiaları asılsızdır. PÖH alımları önümüzdeki dönemlerde yine POMEM çerçevesinde alınacak. Ancak yeni dönem PÖH alımı için kesin bir tarih yok.

YÜZ BİNDEN FAZLA ADAY AÇIKLAMA BEKLİYOR

Yeni dönem polis özel harekat alımını bekleyen yüz binden fazla aday var. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünün yeni dönem polis özel harekat alımı hakkında bir açıklama yapması gerekmektedir. Bu kadar aday varken herhangi bir açıklama yapılmaması adayların tepkisine neden olmaktadır.

POLİS, ASKER, MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4271018/poh-alimi-ile-ilgili-flas-gelisme-o-iddia-dogru-mu