İsrail askerleri göstericilere gerçek mermiyle müdahale etti

RAMALLAH (AA) - Batı Şeria'nın Ramallah kentinde İsrail askerlerinin, Yahudi yerleşimcilerin Nablus'ta Filistinlilere ait evi ateşe vererek bir bebeğin ölümüne yol açtığı olayı protesto eden göstericilere müdahalesinde Filistinli bir gencin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ramallah Devlet Hastanesi Müdürü Ahmed el-Bitavi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramallah'ın kuzeyindeki Bir Zeyt beldesindeki gösteride göğsünden vurularak yaralanan 21 yaşındaki Leys el-Halidi'nin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Hamas Hareketi liderlerinden Bacis Nahle de "İsrail askerlerinin, Bir Zeyt beldesi yakınlarında gösteridüzenleyen Filistinlilere gerçek mermiyle ateş açması sonucu vurulan Leys el-Halidi şehit oldu. Filistinlilerin, Yahudi yerleşimciler tarafından yakılarak öldürülmesine tepki göstermek için düzenlenen gösterilere katılan şehidimizi rahmetle anıyoruz" diye konuştu.

Yahudi yerleşimcilerin dün Nablus kentinin güneydoğusundaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evi ateşe vermesi sonucu çıkan yangında Ali Devabişe isimli bir bebek hayatını kaybetmiş, anne ve babası yaralanmıştı.

Muhabir: Qays Abu Samra, Mahmut Geldi

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4270667/israil-askerleri-gostericilere-gercek-mermiyle-mudahale-etti