ÖSYM KPSS Şartsız Personel Alacak (Başvurular Sona Eriyor)

ÖSYM KPSS Şartsız Personel Alacak (Başvurular Sona Eriyor)

T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) resmi internet sitesinden ve Devlet Personel Başkanlığı'ndan yayımladığı duyurularda sözleşmeli uzman personel alımı için giriş sınavı yapacağını bildirmişti. 13 Şubat 2017 tarihinde başlayan başvuru işlemleri yarından itibaren sona erecek.

ÖSYM resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirmede yerli uzman personel alımı için ayrılan kontenjan sayısının 15 olduğu ve giriş sözlü sınavının Ankara'da 4 Nisan 2017 tarihinde yapılacağı açıklanmıştı.  Başvuruda bulunacak adayların Türk vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum olmaması, herhangi bir suçtan ceza almamış olmaması, askerlikle ilişiğinin olmaması, görevini sürekli yapmasına engel bir sağlık sorununun olmaması gerekiyor.

Başvuruda bulunacak adaylar duyuruda belirtilen bölümlerden (Bknz Personel Alım duyurusu) mezun olmalı ve YDS ile ilgili şartları yerine getirmeli. Başvuru işlemleri ÖSYM resmi internet sitesinden elde edilecek Sınav başvuru formunun bilgisayarda doldurulmasından sonra fotoğraf yapıştırılarak ÖSYM'nin İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 06800 Bilkent/Ankara adresine gönderilerek gerçekleşecek. Başvuru formu posta yoluyla teslim edilebileceği gibi elden de teslim edilecek.

ÖSYM PERSONEL ALIM DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS'siz bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4269989/osym-kpss-sartsiz-personel-alacak-basvurular-sona-eriyor