Esnafın Gözü Kulağı, Piyasaları Rahatlatacak Olan Kosgeb'te!

ESNAFIN GÖZÜ KULAĞI KOSGEB KREDİLERİNDE! SİCİL AFFI KABUL EDİLDİ. SIRA KOSGBEB KANUNLARINDA. ESNAF HEYECAN İLE KOSGEB KREDİLERİNİ BEKLİYOR. BENDEVİ PALANDÖKEN BU UYGULAMANIN PİYASALARI RAHATLATACAĞINI SÖYLEDİ.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken esnafın beklediği kosgeb kredileri hakkında konuştu. Sicil affından sonra sırada kosgeb olduğunu söyleyen Palandöken, kosgeb kredilerinin önemininn arttığını dile getirdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken Sicil Affı'nın kabulunu bu şekilde detaylandırarak kamuoyuna açıkladı; “Sicil affına ilişkin kanun tasarısı TBMM’de kabul edilerek Resmi Gazetede yayımlanarak yasalaştı. 2016 yılı sonunda 0 faizli 3 yıl vadeli 50 bin liralık kredi için müracaat eden yaklaşık 250 bin kişiden 15 bini bu krediden faydalanmaya hak kazanmıştı. Şimdi geri kalan 235 bin kişiden şartı tutan tüm esnafın faydalanacağını Başbakan Binali Yıldırım’ı Çankaya Köşkü’nde ziyaretimiz sırasında açıkladı. Şimdi esnafımız kredinin kullandırılması için başvuruların bir an önce başlamasını bekliyor”

Bendevi Palandöken, KOSGEB kredilerinin esnafa can suyu olacağını söyledi ve ekledi; “Esnaf ve sanatkârımızın beklediği sicil affı çıktı. Şimdi sırada KOSGEB kredileri var. 235 bin esnafımız Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın verdiği müjdenin bir an önce hayata geçmesini bekliyor. Sicil affından yararlanabilmek için bankalara olan borçların 6 ay içinde ödenmesi gerekiyor. Bunun için de KOSGEB kredilerinin önemi daha da arttı”

Bendevi Palandöken son olarak KOSGEB'in piyasaları rahatlacağını bu sözler ile açıkladı; “2016 yılında yaklaşık 235 bin esnaf 50 bin liralık 0 faizli kredi için müracaat etmiş ama olumsuz sonuçla karşılaşmıştı. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da belirttiği gibi hak eden ve şartları tutan herkese 50 bin liralık 0 faizli kredinin verilmesi ile piyasalar rahatlayacak ve ekonomiye can suyu olacak. Böylece hem esnafımız sıkıntıdan kurtulacak hem de piyasaya sıcak para girişi ile sağlanmış olacak. Esnafımız merak etmesin 50 bin TL’lik 0 faizli krediye ilişkin çalışmaları yakından takip ediyoruz”

KOSGEB KREDİLERİ UYGULAMASI VE KANUN KABULÜ HAKKINDAKİ TÜM GELİŞMELERİ SİZ DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZ İLETMEYE DEVAM EDECEĞİZ. GELİŞMELER İÇİN KPSS CAFE HABER SİTEMİZİ TAKİPTE KALINIZ.

Gelişmelerden haberdar olmak ve grubumuza katılmak için --->tıklayınız ios uygulama için ----> tıklayınız android uygulama için ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4269743/esnafin-gozu-kulagi-piyasalari-rahatlatacak-olan-kosgebte