Enerji Bakanlığı Müsteşarı: "Müsteşarlığa Okul Bitirerek Gelmedim"

Müsteşar Fatih Dönmez " Şu anda bulunduğum müsteşarlık pozisyonuna müsteşarlıkla ilgili bir okulu bitirerek gelmedim. Böyle bir meslek lisesi de yok. Daha önce EPDK'da Kurul üyeliği yaptım. Kurul üyesi yetiştiren bir okulumuz da yok. Aksine ben mesleğe elektronik sektöründe telefon santralleri tasarlayan bir şirkette başladım. Kısacası hangi mesleği yaptıysam okulundan mezun olarak değil sürekli yeni şeyler öğrenerek yapmaya çalıştım. Okul şüphesiz çok değerli, çekirdek değerleri bize öğretirken gerçek hayat sürekli bunun etrafına bir şeyler inşa etmeyi gerektiriyor. "

Yerli sanayiyi ve teknolojiyi artırmak

" Enerji-teknoloji ikilisini birlikte yerleştirmek, güneşte, rüzgarda, yazılımda, siber güvenlikte, kömürde, petrolde ve doğalgazda, sondajda hep daha fazla istihdam, yerlilik ve insan zekasını hedefliyoruz. "

Enerji ve teknoloji

" Artık evi aydınlatmak için odun kesip şömineye atmıyoruz. Termostatı ayarlıyoruz. Parmak hareketiyle yaşamsal bir faaliyeti başarıyla tamamlıyoruz. Bir İtalyan yazarın hesaplamasına göre bundan 100 sene önce ev işleri için 70 civarında kişiyi çalıştırarak elde edebileceğimiz konforu bugün enerji ve teknolojiyle ayda 40 ila 50 liraya karşılayabiliyoruz. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4269128/enerji-bakanligi-mustesari-mustesarliga-okul-bitirerek-gelmedim