Prof. Dr. Kemal sayar ile ailelere sağlıklı ve başarılı çocuklar yetiştirmenin ipuçlarını verdi!

Söyleşide, ailede bireyler arası ilişkilerin “maskesizlik, teklifsizlik, esenliktir, menfaatsizlik” kavramları üzerine kurulu olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Kemal Sayar,“bir evin nasıl yuva olabileceğinin sırlarını” katılımcılarla paylaştı. Sayar, ebeveynlerin ve aile fertlerinin yüz yüze ve sağlıklı bir iletişim kurması ve ailelerin en yaşlı bireylerinin bir sonraki nesiller ile irtibat halinde olması gerektiğinin altını çizdi. Sayar, yoğun bir katılımla gerçekleşen söyleşinin son yarım saatinde katılımcıların sorularını yanıtladı.

Çocuklarımızı geleceğe nasıl hazırlayacağız?

Sayar’ın anlatılanları dikkatle dinleyen katılımcılar, söyleşi aracılığıyla anne ve babaların çocuklarıyla nasıl güçlü bir bağ kuracaklarını, onları geleceğe nasıl hazırlayabileceklerine ilişkin çok önemli bilgiler elde etti. Çocukları, “en başarılı, en güzel, en yakışıklı, en çalışkan” sınıflandırmalarıyla yetiştirilmesinin yaratabileceğirisk faktörlerini öğrendi. Derslerle dolu geçen söyleşide, ayrıcakendini tekrar eden TV programlarının çocuklar üzerinde uyuşturucu etkisi yarattığı vurgulandı.

Zekeriya Şanlıer:

“Sağlıklı ve başarılı çocuklar yetiştirmede yol gösterecek”

Söyleşiyi başından sonuna izleyen Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, “Üsküdar Belediyesi olarak düzenlediğimiz bu çok önemli söyleşide ailelere çocuklarını yarınlara en iyi şekilde hazırlamalarına olanak sağlayacak çok önemli bilgiler paylaştık. Bugün burada ciddi bir katılımla bu söyleşiyi gerçekleştirmenin memnuniyeti içerisindeyiz. Teknolojinin bizi birbirimizden uzaklaştıran olumsuz taraflarını bugün hep birlikte bu söyleşide bir kez daha gördük. Hocamızın anlattıklarının bize sağlıklı ve başarılı çocuklar geliştirmede yol göstereceğine inanıyoruz” dedi.

KPSS Cafe mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kpss Cafe'yi twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4268929/prof-dr-kemal-sayar-ile-ailelere-saglikli-ve-basarili-cocuklar-yetistirmenin-ipuclarini-verdi