2016 ÖABT Branş Sıralamaları Belli Oldu!

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 26 Eylül 2016 tarihinde akşam saatlerinde resmi web sayfasından yayımladığı bir duyuru ilanı ile KPSS adaylarına ÖABT branş sıralamarını bildirdi. 

2016 KPSS ÖABT BRANŞ SIRALAMALARI duyurusu için lütfen TIKLAYINIZ. 

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, duyurusunda 20 Ağustos 2016 tarihinde yapılmış olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi yani ÖABT sınavının branş bazındaki sıralamalarını açıklamış bulunmaktadır.

ÖSYM, adayların ÖABT branş sıralamalarını öğrenebilmesi için bir panel oluşturdu. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr web adresinden TC Kimlik numaraları ve şifreleri ile branş sıralamalarını öğrenebilecek. 

KPSS ÖABT Branş bazında sıralamalar, memur adaylarını bilgilendirmek amacı ile düzenlenmiştir. Memur adaylarının kendileri ile aynı sınava girmiş diğer memur adaylarının arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmeleri için hazırlanmıştır. 

20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilen Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'ne rekor sayıda başvuru yapılmıştı. Her sefer olduğu binlerce öğretmen aday ÖABT sınavında ter dökmüştü. Şimdi ise öğretmenler için branş sıralamalarını öğrenme zamanı! 

2016 KPSS ÖABT BRANŞ SIRALAMALARI, ÖSYM'nin resmi web sayfasında sizleri beklemektedir.

2016 KPSS ÖABT BRANŞ SIRALAMALARI için lütfen TIKLAYINIZ.

KPSS ile ilgili her türlü ayrıntılı bilgi, haber, duyuru ve çok daha fazlasından haberdar olmak istiyorsanız kpsscafe'yi takip etmeyi sürdürün. Bizlere Facebook ve Twitter'dan da ulaşabilir, yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Daha kolay erişim sağlamak isterseniz android uygulamamızı yüklemeniz sadece iki dakikanızı alacak.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4268870/2016-oabt-brans-siralamalari-belli-oldu