8 Yaşındaki Kıza İğrenç Saldırı: Sana Bir Sürprizim Var Dedi ve..

Tüyleri diken diken eden olay geçtiğimiz yıl Erzurum'da meydana geldi.

Erzurum'un Aşkale İlçesinde 23 Ağustos 2017 tarihinde meydana gelen olayda ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi H.G.’nin dayısının torunu E.G. ile arkadaşı Y.G., küçük kıza cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle tutuklandı. Y.G.’nin cep telefonunu inceleyen polis ekipleri, cinsel istismarın kaydedildiği video ve fotoğraflara rastlanıldı. Küçük kızı 170 santim derinliğinde, 120 santim genişliğinde kuyuya indiren iki arkadaşın yaptıkları eylemleri saniye saniye kayda aldığı belirlendi.

ANNE BENİ KURTAR

E.G. ve arkadaşı Y.G. hakkında Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçunlaması ile dava açıldı.

Skandal olay ile ilgili hazırlanan iddianamede, ifadesine yer verilen anne, olayları kendi gözüyle gördüğünü söyledi. Kendisinin bahçede otururken evde olan kızının televizyon izlediği anda birden kaybolduğunu belirten anne H.G., açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kızımın evde olmadığını fark edince evin önünden geçen 13-14 yaşlarındaki çocuklardan şüphelendim. Kızımı aramaya çıktım. Mezarlığın çevresine geldiğimde kızımın ’yapma’ şeklinde söylediğini duydum. Sese doğru gittiğimde kuyunun içinde kızımı ve iki erkek çocuğunu gördüm. Kızım ’anne beni kurtar’ diye bağırdı. Olayın nasıl olduğunu sorduğumda kızım ’E.G. eve girip televizyonu kapattı, kollarımdan tutup dışarı çıkardı. Dışarıda biri daha vardı o da eliyle ağzımı kapattı. Evin yukarısında bir kuyunun içerisine götürdüler’ dedi. Kızıma bunları yapanlardan şikayetçiyim."

BİR SÜRPRİZİM VAR

Skandal olayın yaşandığı gün internet kafedeyken, E.G.’nin kendisini cep telefonuyla aradığını söyleyen Y.G., "Bana, ’Sana bir sürprizim var, mezarlığın olduğu yere git’ dedi. E.G. kızı daha sonra buraya getirdi. E.G. bana daha önce de 2 ya da 3 kez kızla ilişkiye girdiğini anlattı" dedi.

DNA TESTİ SONUÇLARI

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikyatri Anabilim Dalı tarafından dava ile ilgili verilen raporda E.G.’nin fiilin hukuki anlam ve sonuçları yaşıtları düzeyinde algılamasına ve davranışlarını yönlendirme yeteneğinin gelişmesine engel herhangi bir psikopatolojisinin olmadığı vurgulandı. Küçük kızın kıyafetlerinden alınan DNA örnekleri Trabzon Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesi’nde incelendi. Alınan sperm örneklerinin Y.G. ve E.G. ile uyumlu olduğu belirlendi.

CEZAEVİ BİZE GÖRE DEĞİL DEDİ

Davanın dün görülen karar duruşmasında son savunmaları alınan Y.G., "Olay nedeniyle çok pişmanım. 1 yıldır cezaevindeyim. Okuluma devam etmek istiyorum" derken, E.G. ise "Cezaevi bize göre bir yer değil. Tahliyemi istiyorum" dedi.

CEZALAR DÜŞTÜ

Mahkeme heyeti, E.G.’yi ’çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan önce 18 yıl hapis cezasına mahkum ederken, E.G.’nin eylemi birden fazla kişiyle işlediğini dikkate alan heyet, cezayı 27 yıla çıkardı. Suça sürüklenen çocuğun eylemi 15 yaşından küçük kıza karşı cebir kullanmak suretiyle işlediğini belirterek, 40.5 yıla yükseltti. Küçük kıza bu eylemleri E.G.’nin 3 kez yapması nedeniyle ceza 54 yıla çıkaran mahkeme, suça sürüklenen çocuğun 12-15 yaş aralığında olmasından 27 yıla indirdi.

Yasa gereği bu yaş aralığındaki suça sürüklenen çocukların 7 yıldan fazla ceza verilememesi nedeniyle heyet, E.G.’nin cezasını 7 yılda bıraktı. Mahkeme heyeti, aynı suçtan Y.G.’ye verdiği 40.5 yıllık cezayı 15-18 yaş aralığındaki suça sürüklenen çocukların yasa gereği 12 yıldan fazla ceza alamaması nedeniyle bu şekilde bıraktı. Heyet, iki arkadaşın hükmen tutukluluk halinin devamına karar verdi.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4268852/8-yasindaki-kiza-igrenc-saldiri-sana-bir-surprizim-var-dedi-ve