Kuruluş Osman nerede çekiliyor?

Kuruluş Diriliş Osman Nerede Çekiliyor? Atv ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin çekimleri için hazırlanan plato nerede bulunuyor diye merak eden izleyiciler için haberimizde ilgi ile takip edilen Kuruluş Osman dizisinin nereden çekildiği hakkında bilgi edinebilirsiniz. Başrolünde Burak Özçivit'in yer aldığı dizi ekranlara geldiği günden bu yana ilgi ile takip edilmekte olup, bir çok izleyici de dizinin nereden hangi ilde çekildiğini merak ediyor olabilir.

Kuruluş Diriliş Osman Nerede Çekiliyor?

Atv'de yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin çekimleri İstanbul Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesine bağlı ve Karadeniz sularına kıyısı bulunan Riva'da çekilmektedir. Riva'Da 300 dönüm arazi üzerine kurulan dev platoda çekimleri gerçekleştirilmektedir. İnternet üzerinden alınan bilgilere göre 1500 kişilik ekibin görev aldığı bildirilmiştir.

Riva neresidir?

Riva ya da Çayağzı, İstanbul ilinin Beykoz ilçesine bağlı bir mahalledir. Yerleşim, Riva Deresi' nin Karadeniz' e döküldüğü yerde kurulmuştur. Yerleşimde, ilköğretim okulu vardır. Yerleşimin hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır. Yerleşime ulaşımı sağlayan yol asfalt olup, elektrik ve sabit telefon vardır. Doğalgaz altyapısı gelmiştir.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4268727/kurulus-osman-nerede-cekiliyor