POMEM'ler Eğitime Başlıyor-İşte Yeni POMEM-PÖH Alım İlanı Tahmini Yayımlanma Tarihi

Yeni dönem polis özel harekat ve POMEM alımları için geri sayım devam ediyor.

Yüz binlerce polis adayının büyük bir merak ve heyecanla beklediği POMEM ve PÖH alımları hakkında halen bir açıklama gelmedi. Polis alım ilanlarını bekleyen adaylar ise, bize gönderdikleri mesajlarda yeni dönem polis alımlarının gündeme getirilmesini istedi. Biz de Kpsscafe.com.tr olarak polis alımlarını gündemde tutma ve adayların seslerini duyurma adına bu haberimizi kaleme aldık.

21. dönem POMEM alımında süreç sona erdi ve geçtiğimiz hafta POMEM polis memuru alımı başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından 13 bin polis alımında ASIL ve YEDEK listeye kalan isimler duyuruldu. ASIL listede yer alan adaylar için intibak eğitimleri ise 4 Mart günü başlayacak. Lisans ve önlisans mezunu adayları 4 Mart tarihine kadar eğitim görecekleri POMEM'e giderek intibak eğitimi için kayıt yaptırmak ve yerleşmek zorundadır. İntibak eğitimine gelmeyenlerin yerine ise daha sonraki tarihlerde yedek adaylar sırayla çağrılacak.

POMEM EĞİTİM SÜRESİ NE KADAR?

OHAL kapsamında yayımlanan KHK'larla POME MEğtiim süresi 5 aya düşürüldü. Adaylar durumlarına göre 5 aya kadar Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim görecek.

YENİ POMEM (PÖH) ALIMI NE ZAMAN OLACAK?

20. dönem 10 bin POMEM alımında eğitimler Aralık ayının ilk haftasında sona ermişti. 21. dönem POMEM 13 bin polis alımı için başvurular ise Eylül ayında alınmıştı. Başvuru süreci yaklaşık 4 aylık bir süreci kapsadığı için adaylar eğitime alındıktan sonra POMEM duyurusuna çıkılmıştı. Önceki POMEM'de adaylar Temmuz ayında eğitime alınmıştı. Bu şekilde bakıldığında yeni dönem POMEM alımlarının Nisan Mayıs- civarında yapılması bekleniyor. Ancak polis alımı duyurusunun bu ay sonunda gelmesini bekliyoruz..

Son iki POMEM alımı polis memuru olarak yapılmıştı. Bu nedenle yeni yapılacak POMEM alımının PÖH olarak yapılması bekleniyor.

POMEM polis memuru alımının ise yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi Eylül ayında olması bekleniyor.

DAHA ÖNCE MART SONUNDA YAYIMLANACAK DENMİŞTİ?

Daha önce Kpsscafe.com.tr olarak bizim de gündeme taşıdığımız tarihte Mart ayında ilanın yayımlanabileceğine yer verilmişti. Ancak 21. dönem POMEM alımında sürecin çok geç yürümesi, 2,5 ayda bitecek mülakat sürecinin 4 ayda ancak sona erdirilmesi, yeni ilanları geciktirmiştir. Polis Akademisi Başkanlığının tabiri caizse elini çabuk tutması ve ilanı kısa süre içinde yayımlaması gerekiyor. Adaylardan aldığımız geri bildirimlerde polis ilanını bekleyenlerin çoğu, yaş haddini aşmaktan korktuklarını, bu nedenle ilanın bir an önce yayımlanmasını istediklerini iletti.

BAŞVURU ŞARTLARINDA ADAYLARIN TALEPLERİ

PÖH ve POMEM alımlarını bekleyen adaylar, özellikle yaş sorununun çözülmesini istiyor. Öte yandan adaylar PÖH alımlarının lise düzeyinden, KPSS şartı olmadan yapılmasını istiyor. Bayan adaylar ise kendilerine yeteri kadronun ayrılmasını istiyor.

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından POMEM ve PÖH alımları hakkındaki taleplerinizi iletebilirsiniz.

POLİS ALIM İLANI YAYIMLANDIĞI ANDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4268302/pomemler-egitime-basliyor-iste-yeni-pomem-poh-alim-ilani-tahmini-yayimlanma-tarihi