Antalya Valiliğinden Son Dakika Koksaki Salgını Açıklaması

Gündemi sarsan salgın iddialarına Antalya Valiliğinden bir son dakika açıklaması geldi.

İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Antalya valiliği tarafından yapılan açıklamada salgın iddialarına ilişkin kamuoyu bilgilendirme açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada salgın iddiaları yalanlarken, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) şu ana kadar hiçbir vakanın kendilerine iletilmediğini söyledi.

Gündemde dolaşan salgın iddiaları ile ilgili Hürriyet'e konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Antalya'da salgın durumu söz konusu değil. Koksaki bir viral durum. Türkiye'de çiçek hastalığının türevi olarak biliniyor. Türkiye çiçek hastalığını yıllar önce ortadan kaldırmış bir ülke. Hastaların kendi ülkelerinden getirdiği virüslerden kaynaklanan bazı münferit olaylar olabilir" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaları yapan KAraoğlu, şu sözlerle konuşmasına son verdi:

"Antalya'da 1 milyon yatak kapasitesi var. Böyle bir salgın durumu olsa binlerce, on binlerce insanın sağılık kuruluşlarına müracaat etmesi lazım. Öyle bir şey söz konusu değil. Bizim tespitlerimiz neticesinde misafirlerimizin kendi ülkesinden, uçaktan veya havalimanından getirdiği viral bir olay. Tekrar ediyorum; Antalya'da turizm tesislerini ilgilendiren bir salgın durumu kesinlikle söz konusu değil"

Son dakika haberlerinden haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini takipte kalın.

MEMUR grubumuza ücretsiz katılmak için TIKLAYIN

İos mobil uygulamamızı ücretsiz cep telefonunuza yüklemek için TIKLAYIN

Android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için TIKLAYIN

Kpsscafe.com.tr  |  Ankara

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4267852/antalya-valiliginden-son-dakika-koksaki-salgini-aciklamasi