Deniz Kuvvetlerinde Flaş Gözaltı !

Son dakika haberi İstanbul'dan geldi. Edinilen son bilgilere göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı taraafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü'nün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı soruşturmasında ilginç bir isme ulaşıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanı Adnan Özbal'ın koruma ekibinden olan Denizci Astsubay Rıza Asal hakkında gözaltı kararı verildi.

ÖĞRENCİ KONUMUNDA

Sabah gazetesinden Nazif Karaman'ın kaleme aldığı haberine göre soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Can Tuncay'ın tespitlerine göre, Rıza Asal'ın örgütün Deniz Kuvvetleri yapılanmasında örgütsel olarak 'öğrenci' tabir edilen konumda bulunduğu, kod adının ise 'Recep' olduğu kaydedildi. Bir itirafçının örgütsel iltisakları hakkında bilgi verdiği ve teşhis ettiği Asal, Ankara'da verilen talimat ile gözaltına alındı.

Ankara'da gözaltına alınan ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen şüpheli, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'na sevk edildi.

Savcılıktaki sorgusu da tamamlanan Denizci Astsubay, bunun ardından 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçu kapsamında tutuklamaya sevk edildi. Rıza Asal, Nöbetçi Hakimlik tarafından sorguya alındı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4267827/deniz-kuvvetlerinde-flas-gozalti