Avans Alamayan İşçi Silahla Belediyeyi Bastı

Körfez Belediyesi'nde çalışan ve avans talebinde bulunan İbrahim Ç. isimli işçi avans talebi kabul edilmeyincebelediye başkanıyla görüşmek istedi. Bu  isteği de reddedilen belediye işçisi, havaya ateş etti. Polis ekipleri, İbrahim Ç.'yi gözaltına aldı. Tabancanın ise kuru sıkı tabancan olduğu öğrenildi.
 

Akılalmaz olay, sabah saatlerinde, Kocaeli'nin merkez ilçelerinden olan Körfez İlçe Belediyesi’nde meydana geldi. Binanın arka kapısından içeri giren ulaşım birimi çalışanı İbrahim Ç., başkanlık makamına kadar ilerledi.

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ile görüşemeyen İbrahim Ç., başkanın yerinde olmadığının söylenmesi üzerine, 3’üncü katta kurusıkıyla havaya 1 el ateş ederek korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Belediye çalışanları, panik yaşarken, polise haber verildi. İhbarla olay yerine gelen polis ekipleri, hemen binaya girerek, İbrahim Ç.,’yi etkisiz hale getirdi. Gözaltına alınan İbrahim Ç.’nin, birçok kez belediyeden avans aldığı ve borcunu ödemediği öğrenildi. İbrahim Ç., Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, soruşturma başlatıldı.

Kaynaklar; (DHA)

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4267536/avans-alamayan-isci-silahla-belediyeyi-basti