Binali Yıldırım: "Adam Parti Sözcüsü mü , Sövcüsü mü Anlamadık"

AK Parti Grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a skandal sözlerle yüklenen Bülent Tezcan'a sert tepki gösterdi.

Tezcan hakkında "Parti Sözcüsü ve Sövcüsü mü anlayamadık" sözleri ile yüklenen Başbakanın konuşmasından satır başlıkları şu şekilde;

"Kongre süreci devam ediyor. Gittiğimiz illerde zaman buldukça kongrelere katılıyoruz. Bugüne kadar 532 ilçe kongremizi tamamladık. 400'ün üzerinde kongremiz daha var. Merkez ilçe kongrelerini kasım ayı içinde bütün ilçe kongreleri bitecek ve il kongreleri kısa sürede başlıyor. Kasım ayı içinde il kongrelerine de başlıyoruz. Mart sonuna kadar da bitirmiş olacağız. 2018'in ortalarında da büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu süreci büyük bir olgunlukla geçirmekte olan teşkilatlarımıza buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni görev alan, görevini devreden bütün yol arkadaşlarımızı selamlıyorum. Bizim davamız makam mevki yarışı değil, vatandaşa hizmet yarışı.

Belediye Başkanlarının İstifası

Arkadaşlarımızın bu bilinçle görev yaptıklarını ve görevlerini başka arkadaşlara devrettiklerini biliyoruz. Belediyelerimizdeki istifa ve değişim de aynı anlayışla gerçekleşiyor. Bunu nöbet değişimi olarak görüyoruz. Başka partiler gibi görev bitene kadar değil, son nefesi verene kadardır. Görevlerini devreden bütün belediye başkanlarımıza bir kez daha hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Bülent Tezcan'a Sert Tepki

Son zamanlarda ana muhalefet partisi CHP'de ciddiyeti giderek artan bir üslup bozulması yaşanıyor. Sözcülerini de ayarı kaçmış dil kullanmaya atan sebebi merak ediyoruz. Adam parti sözcüsü müparti sövücüsü mü doğrusu anlayamadık. Şeddeli diktatör arıyorlarsa geçmişlerine baksınlar. Sen saygısızlık yapacaksın sonra da saygı bekleyeceksin. Diyor ki, 'Evet oyu verenlerin çoğu pişman.' Nereden biliyorsun. Başarısızlığın faturasını AK Parti'ye ve liderine hakaret ederek örtemezsin.

Başka partilere de oy verenler saygı duymayı öğreneceksiniz. AK Parti milletimizle birlikte 15 yıldır demokrasinin namusunu korudu, korumaya da devam ediyor. 15 yıldır yerinde sayan partini kurtar kardeşim. Bu ülkenin siyasetinde artık bu ayıplı dilin yeri yok. Herkes ne konuştuğunu bilecek.

Kuzey Irak

Irak yönetimi bizim muhatabımızdır dedik ve bütün havalimanları, sınır kapılar, merkezi hükümetin kontrolünde olmalıdır dedik. Irak'ın hakları asla zedelenmemelidir dedik. Referandumu yapanlar bunun bedelini ödemelidir dedik. Bunlar artık orada yöneticilik yapamaz dedik, bırakmak zorunda kaldılar. Sınır kapısını da, bu sabah itibarıyla Habur, merkezi yönetime devredildi. Bütün koptroller Irak hükümeti tarafından yapılacak.

Önümüzdeki kısa vadede yine Zumar, Telafer üzerinden ayrı bir koridoru da devreye alacağız. Devir teslim de sıkıntısız şekilde sağlanmıştır. Adım başı kontroller, gayri meşru vergiler, haraçlar ortadan kalkacak. Tırlarımız Basra'ya kadar yollarına devam edecekler. Aradaki nemalananlar da ortadan kaldırılmış olacak. Bu aynı zamanda Irak'la aramızdaki ticaretin artması için de imkan sunuyor.

Asrın Projesi

Bakü'de çok gururlandık. Bu tarihi bir proje. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu açıldı. 2004 yılında projeyi fikir olarak muhataplarıma açtığımda hiçbirisi gerçekleştirilebileceğine ihtimal vermiyordu. Bölgede büyük devletler var bunu biz nasıl yaparız dediler. Avrasya coğrafyasında medeniyetleri buluşturan çok önemli bir koridordur. Bunun bir halkası Marmaray'dı. Bu proje sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi olmadan gerçekleştirilemezdi. Huzurlarınızda sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.

Bakü-Tiflis-Kars demiryolunda tünelin yarısı Gürcistan'da yarısı da Türkiye tarafında. 9 ay diplomatlar tünelden çıkacak olan toprağın kime ait olacağını konuştu. Farklı ülkelerle iş yapmanın zorluklarını da geçtiğimiz 9 yıl içinde yaşadık. Mutlu sona erdik.

İdam Açıklaması

(İdam sloganlarına yanıt) Bunlar her gün idam oluyor, haberin yok mu senin? 30 kez ağırlaştırılmış müebbet. İdam etsen bir seferde kurtuluyor. Çek çek bitmez. Hukuk devleti içerisinde bunlar en ağır cezayı alacak. Asla ve asla gevşeme yok ama haklı ile haksızı da teslim edeceğiz. Kazaya kurban giden olur, yanlışlıkla suçlanmış olanlar olur, bunlar da yargının titiz çalışması sonucu ortaya çıkacak."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4267463/binali-yildirim-adam-parti-sozcusu-mu-sovcusu-mu-anlamadik