Son Dakika: Yolcu Uçağı Düştü ! 91 Kişiyi Taşıyan Uçak Radardan Kayboldu

Son dakika gelişmesi! Rusya'nın Soçi kentinden kalktıktan bir süre sonra radardan kaybolan Rus uçağının içerisinde 83 askeri personel 8 mürettabat olduğu öne sürülüyor. Konu ile ilgili Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 91 kişiyi taşıyan TU-154 tipi uçağın kalkışından bir süre sonra düştüğü bildirildi. Rusya'dan kalkan uçağın içerisinde Suriye'deki askerlere moral vermek için giden Rus askeri orkestrasının da olduğu öğrenildi. Kremlin'den yapılan açıklamada ise söz konusu uçağın yerinin tespiti için çalışmaların sürdüğü , kurtarma ekiplerinin bölgede geniş çaplı arama faaliyetine başladığı öğrenildi.

Sosyal Medyada Terör Saldırısı Olabileceği Öne Sürülüyor

​Sosyal medyada bazı sitelerdeyse söz konusu uçak düşme hadisesinin terör saldırısı olabileceği, Rusya'nın Suriye'deki duruşuna yönelik bir bezdirme politikası olabileceği iddia ediliyor. Rusya'dan uçak düşme olayının bir terör saldırısı olup olmadığına dair net bir açıklama gelmedi. Gelişmelerden siz değerli ziyaretçilerimizi haberdar etmeye devam edeceğiz.

Son dakika haberleri, gündem haberleri ve çok daha fazlası kpssacafe'nin mobil uygulaması ile cebinizde. Tamamiyle ücretsiz uygulamamızı indirmeyi unutmayın.

Kpsscafe.com.tr | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4267362/son-dakika-yolcu-ucagi-dustu-91-kisiyi-tasiyan-ucak-radardan-kayboldu