Referandum Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Referandum Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 

16 Nisan Halkoylaması için 55 milyon vatandaş bugün sandığa gidiyor. Doğu illerinde saat 07.00'da başlayan oy verme işlemleri batı illerinde 08.00'da başladı. Oy verme işlemleri doğuda 16.00, batıda 17.00 itibariyle kapanacak ve sandıklar açılmaya başlayacak. Daha sonra oy sayım işlemleri il seçim kurulları tarafından tekrarlanacak.

Bugün gerçekleşen halkoylamasında sadece iki seçenek olduğu için sonuçların daha kısa sürede netleşmesi bekleniyor. Saat 18.00 ile 21.00 arasında seçim yasakları uygulanacak. YSK'nın bu saatleri değiştirmesi mümkün.  Sonuçların netleşmesiyle birlikte yasakların kaldırılması bekleniyor. Yüksek Seçim Kurulu tarafından resmi sonuçlar açıklanmaya başlandığı anda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendireceğiz.

Şu ana kadar AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım İzmir'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'da oyunu kullandı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli'nin de Ankara'da oyunu kullanacağı öğrenildi.

Bunun için kpss cafe mobil uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4267019/referandum-sonuclari-ne-zaman-aciklanacak