Türkiye 5G'yi Kullanan İlk Ülkelerden Olacak

Tüm dünyanın merakla beklediği 5G teknolojisiyle ilgili konuşan Arslan, gerekli alt yapı çalışmalarının sürdüğünü, Arslan takip edilen , önce ülkelerden birisi olmak için Türkiye'nin gerekli tüm adımları attığını söyledi.  

İTÜ Akil Gençler Kulübü tarafından Ayazağa Yerleşkesindeki Ularımda Erişimde Türkiye isimli etkinlikte gençlerle bir araya gelen Arslan, Türkiye'nin son yıllarda ulaşım ve teknoloji konusunda ciddi yatırımlar yaptığını, havacılık alanında dünya markası haline gelen Türk Hava yollarını, Hızlı Tren projelerini, bölünmüş yollar ve köprü projelerini anlattı.

Arslan, "Demiryolları 15 yıldır devlet politikası haline geldi. 11 bin kilometre demiryolunun neredeyse yüzde 90'ını yeniledik. Daha önce elektrikli sinyalli olan demiryolu kısmını yaklaşık iki katına çıkardık. O da yetmedi 1213 kilometre yüksek hızlı tren hattı yaptık ve işletmeciyiz. Şu an yaklaşık 4 bin kilometre demiryolunda çalışma yapıyoruz. Bunun 2 bin kilometreye yakını yüksek hızlı tren." dedi. 2 sene önce 4,5G'ye geçildiğini söyleyen Ulaştırma Bakanı, 2020 yılında tüm dünya ile aynı anda 5G teknolojisine geçilmesi için gerekli çalışmaların sürdüğünü söyledi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4267004/turkiye-5gyi-kullanan-ilk-ulkelerden-olacak