Özel birlik destekli hava operasyonu

ANKARA (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 16 askerin şehit düştüğü saldırının ardından, Irak'ın kuzeyine kaçan bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen hava operasyonuna, karadan 2 Özel Kuvvetler taburunun ve 8 Jandarma Özel Harekat timinin eşlik ettiği bildirildi.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Hakkari Dağlıca'da 16 askerin şehit düştüğü saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından gerçekleştirilen hava harekatı, özel birlik timleriyle karadan eş güdüm halinde gerçekleştirildi.

Kaçan PKK'lı teröristlerin imhası için 40'ar kişiden oluşan 2 Özel Birlikler Komutanlığı taburu ile toplam 150 kişiden oluşan 8 Jandarma Özel Harekat timi sıcak takiple Irak'ın kuzeyine girdi.

Özel Kuvvetler'in verdikleri bilgiler ışığında, kaçan bazı PKK'lılar F-16 ve F-4 uçakları tarafından etkisiz hale getirilirken, Irak'ın kuzeyinde bulunan Kandil, Hakkurk, Avaşin, Metina, Basyan, Gare ve Zap kamplarındaki hedefler de imha edildi.

İlk belirlemelere göre, 35-40 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Hedefler tam isabetle vurularak tamamen imha edilirken, kamplarda da çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Kamplarda tespit edilen 20 hedefe 130 mühimmat atıldı. İntikal halinde Türkiye'den kaçan 20-25 kişilik iki grup da ateş altına alındı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4266459/ozel-birlik-destekli-hava-operasyonu