Başbakan Yıldırım: Bir Tuşa Basarak Her Türlü İşinizi Yapacaksınız!

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım , Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu Tanıtım Toplantısında e-Devlet'e dair önemli açıklamalarda bulundu.

An itibariyle vatandaşların yarısından fazlasının e-Devlet üzerinden devletle iş yaptığını söyleyen Yıldırım, yıl sonuna kadar vatandaş-devlet arasındaki her türlü işlemin e-Devlet üzerinden yapılabileceğini söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, "Evraklar...Burada da bir zihniyet değişikliğine gidiyoruz, başladık.

DEVLETLE İŞİNİZİ TEK TUŞLA HALLEDECEKSİNİZ

Devletle işiniz varsa her bir kuruma aynı evrakı tekrar tekrar hazırlayıp götürme işine son veriyoruz. Bu çok önemli bir şey, bu bir devrim. Bürokrasi tuş oluyor. Tuşa basacaksınız ve işinizi yapacaksınız. Vatandaş ile devlet arasında her türlü iş e-devlet üzerinden yapılacak. Bugün itibarıyla e-devlet üzerinden vatandaşın devletle iş yapma oranı yüzde 57'ye çıktı. Ama bu yıl sonuna kadar vatandaş-devlet arasında her türlü iş internetten, e-devlet üzerinden yapılacak. Bürokrasiyle, bürokratla karşı karşıya gelmeden her işinizi yapabileceksiniz." dedi.

Teknoloji Haberleri, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpss cafe mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4266391/basbakan-yildirim-bir-tusa-basarak-her-turlu-isinizi-yapacaksiniz