MİT Dün Operasyon Düzenlemişti! Flaş! Kosova'da İçişleri Bakanı ve İstihbarat Başkanı Görevden Alındı

Kosova Başbakanı Ramuş Haradinac, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) ülkessinde düzenlediği Fetullahçı Teröristlere yönelik operasyonla ilgili İçişleri Bakanı ve ülkesinin istihbarat servisinin kendisine haber vermediğini söyleyerek, bununla ilgili yasal işlem yapılacağını söyledi.

MİT'in Fetullahçı Teröristlerin Balkan ayağına yönelik düzenlediği operasyonla 6 Fetullahçı Üst düzey terörist Kosova İstihbaratıyla ortak operasyonla kıskıvrak yakalanarak özel jetle Türkiye'ye getirilmiş ve adli makamlara teslim edilmişti. Söz konusu operasyondan bilgisi olmadığını söyleyen Kosova Başbakanı Ramuş Haradinac, sosyal medya hesabı üzerinden "Bugün, Kosova İstihbarat Servisi tarafından gerçekleştirilen operasyonda 6 Türk vatandaşı sınır dışı edildi. Ben, başbakan olarak bu operasyonla ilgili bilgilendirilmedim. Bu yüzden, yasal ve anayasal yetkilerime uygun olarak hareket edeceğim" demişti. Bugün Kosova İçişleri Bakanı ve İstihbarat Servisi Başkanının görevden alındığı duyuruldu.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpsscafe mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4266347/mit-dun-operasyon-duzenlemisti-flas-kosovada-icisleri-bakani-ve-istihbarat-baskani-gorevden-alindi