“3-4-5 Erken Eğitim Seç” logosu Milli Piyango biletlerinde…

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın; UNICEF’in teknik desteği ve Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile hayata geçirdiği “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” projesine, Milli Piyango İdaresi de 19 Ocak tarihinde satışa çıkacak biletlere, “3-4-5...

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın; UNICEF’in teknik desteği ve Avrupa Birliği’nin finansal desteği ile hayata geçirdiği “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” projesine, Milli Piyango İdaresi de 19 Ocak tarihinde satışa çıkacak biletlere, “3-4-5 Erken Eğitimi Seç” kampanya logosunu basarak destek verecek. 

Milli Piyango İdaresi’nin bu desteği, Türkiye’nin geleceği için yaşamsal önemi olan projenin geniş kitlelere duyurulmasına katkıda bulunacak.  

“Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi” projesi, özellikle dezavantajlı konumdaki çocukların okul öncesi eğitimden yararlanmasını sağlayarak fırsat eşitliği oluşturmayı ve Türkiye’nin geleceğine sağlam bireyler yetiştirilmesini hedefliyor.

“3-4-5 Erken Eğitimi Seç!” sloganıyla yola çıkan proje; sadece ekonomik değil kültürel algılar nedeniyle okul öncesi eğitim konusunda çekimser davranan ailelerin bilinçlendirilmesi; erkek, kız, engelli, tüm çocukların okul öncesi eğitimden faydalanması çalışmalarını da kapsıyor. 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4266185/3-4-5-erken-egitim-sec-logosu-milli-piyango-biletlerinde