Ankara'daki Patlamaya İlişkin Yeni Açıklama: Bombacı Öldürüldü

Ankara Valiliğinden Çuurambar'daki patlamaya ilişkin bir açıklama geldi. 

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Çukurambar'da bulunan Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde bir patlama meydana geldi. Büyük şans eseri bölgede kimse yoktu ve patlamada herhangi bir can kaybı yaşanadı. PAtlamanın ilk başta doğalgaz kazanından meydana geldiği üzerinde durulurken daha sonra bir düzenek bulundu ve bir terör saldırısı olduğu ortaya çıktı.

Ankara Valiliğinden yapılan yeni açıklamada ise bölgeye bombayı bırakan teröristin ölü olarak ele geçirildiği duyuruldu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"1 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.03’de Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Binası önünde meydana gelen patlamayla ilgili olarak yapılan incelemede, söz konusu patlamanın, bomba düzeneği kullanılarak gerçekleştirildiği yönünde bulgular elde edilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin ortak çalışmasıyla, bölgedeki KGYS, PTS ve güvenlik kameraları görüntüleri incelenerek şüpheli erkek bir şahsın beraberinde getirdiği ve bomba düzeneği yüklü olduğu değerlendirilen bir çantayı, Vergi Dairesinin girişine koyduğu ve bomba düzeneğini hazırladığı tespit edilmiştir.

Yapılan bu çalışmalar kapsamında, 02/02/2018 günü, sabaha karşı 04.00 sularında, şüpheli şahıs ile birlikte kendisine yardım eden ve aynı araçta bulunan 2 kişi Osmaniye ilinde, diğer 2 kişinin içinde bulunduğu araç ise Adana ilinde yakalanmıştır. Daha sonra bu kişilerle irtibatlı olan, Şırnak ilinden 2 ve Mardin ilinden 2 kişi olmak üzere toplam 8 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

YSP'den Eğitim Almış

Sahte kimlik taşıyan ve yakalama sırasında ölü olarak ele geçirilen 1991 Mardin Mazıdağı doğumlu Ersen ERTOGAN’ın, PYD'nin kontrolünde bulunan Suriye kırsalında YPS içinde eğitim aldığı ve yasa dışı yollardan ülkemize girdiği değerlendirilmektedir.  Osmaniye’deki baskında 1991 Mardin Mazıdağı doğumlu Ersen Ertogan’ın gözaltına alınacağı sırada siyanür içerek intihar ettiği iddia edildi.

Olayla ilgili tahkikat devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kpsscafe.com.tr | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4266175/ankaradaki-patlamaya-iliskin-yeni-aciklama-bombaci-olduruldu