TEİAŞ Kamu Personel Alımına Başvurular 9 Mart 2018'de Sona Eriyor-İşte KPSS ve Mezuniyet Şartı

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü kamu personeli alımına başvuru için son günlere girildi.

TEİAŞ Genel Müdürlüğü tarafından Şubat ayında yayımlanan ilanda, Genel Müdürlük Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere kamu personeli alımı yapılacağı bildirildi. TEİAŞ'a alınacak personellerin müfettiş Yardımcısı pozisyonunda istihdam edileceğine yer veridi. Bu kapsamda alınacak Müfettiş Yardımcısı sayısı ise 10 olarak açıklandı.

TEİAŞ tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvuru için son gün 9 Mart 2018 Cuma olarak açıklandı. İlana başvuru yapacak adayların bu tarihe kadar müracaatlarını yapması gerekmektedir. İlana başvuru yapan ve sınavlara katılmaya hak kazananlara ait listeler, TEİAŞ tarafından yayımlanacaktır. Listeye giren adaylar, önce yazılı, ardından sözlü sınava tabi tutulacak. Bu aşamaları başarılı bir şekilde geçen adaylar, TEİAŞ bünyesinde müfettiş yardımcısı olarak hizmet verecek.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri taşımak. 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1983 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir). TEİAŞ Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavına bir defadan fazla katılmamış olmak. TEİAŞ dışında herhangi bir kuruma karşı hizmet taahhüdünde bulunmamak. Askerliğini yapmış, erteletmiş veya askerlikten muaf olmak. Görevini devamlı olarak yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak. Sicil, tutum ve davranışları bakımından Müfettişliğe engel bir hali bulunmamak.

MEZUNİYET ŞARTI

Eğitim süresi en az 4 yıl olan Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yerli veya yabancı fakültelerden birini bitirmiş olmak.

KPSS VE YDS ŞARTI

ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından, KPSS P48 puan türünden 75 ve daha yüksek puan almış olmak ve sınava başvuran adaylar arasında en yüksek puan sıralamasına göre ilk 200 kişi içinde bulunmak (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü sınava çağrılacaktır). 2016, 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında (YDS) İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birinden en az 60 puan veya 2016, 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan diğer yabancı dil seviye tespit sınavlarından ÖSYM'nin buna denkliğini kabul ettiği puanı almış olmak.

BAŞVURU

TEİAŞ personel alımı başvuruları 9 Mart saat 16,30'a kadar “Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı Nasuh Akar Mahallesi Türkocağı Caddesi No:2 A Blok (Kat:15) (06520) Balgat/Çankaya/ANKARA” adresine aşağıdaki evraklarla birlikte şahsen veya posta ile yapılabilir.

Başvuru formu KPSS sonuç belgesi Yabancı dil puan belgesi Mezuniyet belgesi ya da onaylı örneği 2 vesikalık fotoğraf

KPSSCAFE:COMTR  | ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4265964/teias-kamu-personel-alimina-basvurular-9-mart-2018de-sona-eriyor-iste-kpss-ve-mezuniyet-sarti