Resmi Gazete'de Yayımlandı! Borçlar 1 Yıl Ertelendi

Resmi Gazete'de Yayımlandı! Borçlar 1 Yıl Ertelendi

TKK Düşük faizli kredi borçlarının 1 yıl ertelenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Çiftçilerin 2017'de maruz kaldıkları afetler nedeniyle Ziraat ve TKK'ye olan düşük faizli kredi borçları 1 yıl süreyle ertelendi.

Konuya ilişkin Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında ilgili gerçek ve tüzel kişilerin, ürünleri, ekilişleri, hayvan varlıkları ya da tesisleri veya seraları en az yüzde 30 zarar görenler, banka ve TKK tarafından kullandırılan vadesi taksit vadesi ya da hesap devresi henüz gelmemiş olmakla birlikte 1 yıl içinde dolacak olan tarımsal kredi borçlarını bir sene sonra ödeyebilecekler.  

Banka ve TKK tarafından ertelenen tarımsal kredi borçlarına erteleme dönemi boyunca kredi borcunun vadesinden, taksit vadesinden ya da hesap devresinden itibaren yüzde 3 faiz uygulanması kararlaştırıldı.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpss cafe mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ŞANLIURFA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4265594/resmi-gazetede-yayimlandi-borclar-1-yil-ertelendi