Kpss’ye Emek Verenlere Verilen Sözler Tutulsun…

 

 

 

Daha önce bakan Fatma Şahin bazı sözler vermişti. www.kpsscafe.com.tr olarak verilen sözlerin takipçisi olacağız. KPSS mağduru tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını dile getirmek bizim görevimiz. Gerek öğretmenler gerekse mağdur olan KPSS’ye...

 

 

 

Daha önce bakan Fatma Şahin bazı sözler vermişti. www.kpsscafe.com.tr olarak verilen sözlerin takipçisi olacağız. KPSS mağduru tüm vatandaşlarımızın sıkıntılarını dile getirmek bizim görevimiz. Gerek öğretmenler gerekse mağdur olan KPSS’ye emek veren diğer branşların sesi olacağız. Bakan Fatma Şahin daha önce yaptığı bir konuşmada aynen şunları söylemişti:

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Türkiye Eğitim ve Sevgi Derneği (TESED) tarafından düzenlenen "Öğretmenler Günü" programında öğretmenlerin yaşam standardını yükseltmeye, özlük haklarını güçlendirmeye, mali imkanlarını daha iyi hale dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi.

www.kpsscafe.com.tr

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, öğretmenliğin herkesin yapabileceği bir meslek olmadığını, büyük fedakarlık, hoşgörü, sabır ve enerji istediğini belirterek, ''Öğretmenlik bir Peygamberlik mesleğidir. Başımızın tacısınız. Bu millet, bu insanlık size minnettardır'' dedi.

 

www.kpsscafe.com.tr

Programda konuşan Bakan Şahin, dünya tarihi incelendiğinde bilginin güç olduğunun görüleceğini, her dönem bilgisini kullananların, bilginin ve bilgili insanların kıymetini bilenlerin o dönemin sözünü söylediğini ifade etti. Bunun bu dönem için de geçerli olduğuna işaret eden Şahin, o yüzden Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verildiği 24 Kasım'ın her yıl ''Öğretmenler Günü'' olarak kutlandığını dile getirdi.

www.kpsscafe.com.tr

Şahin, şunları kaydetti:

 

''Öğretmenlik öyle herkesin yapabileceği bir meslek değil. Büyük bir fedakarlık, hoşgörü, sabır, enerji, gayret ister. Her şeyden önce büyük bir yürek, aşk ister. Aşkı olanlar, yüreği olanlar, bu ülkenin çocuklarına, gençlerine dair yüreğinde sevgisi olanlar daim olurlar ve eser bırakırlar.

 

Sizin eserleriniz ne taş ne demir ne bina ne yoldur. İnsandır, en kıymetli varlıktır, yaradılanların en önemlisi, güzelidir. Bu cevherden bir eser çıkarmak demek, millete faydalı insanlar yapmak demek ve bu insanların ürettiği bir Türkiye her şeyden önemli. Bu, inanmış, kendini bu konuya adamış öğretmenlerin işidir. Öğretmenlik bir Peygamberlik mesleğidir. Başımızın tacısınız. Bu millet, bu insanlık size minnettardır.''

 

Ülkenin en önemli konusu olarak her zaman eğitimi gördüklerini, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Milli Savunma Bakanlığı'ndan daha fazla bütçeyi Milli Eğitim Bakanlığı'na ayırdıklarını vurgulayan Şahin, ''Çünkü bizim başka çaremiz yok. Bizim cehaletle mücadele etmekten başka çaremiz yok. Bizim ne yeraltı, ne petrol, ne doğalgaz zenginliğimiz var. En büyük gücümüz beşeri sermayemiz, insanlarımız, genç nüfusumuz'' dedi.

 

-''Etrafınıza ışık saçıyorsunuz''-

www.kpsscafe.com.tr

Şahin, ''Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve eğitimin bütün imkanlarından yararlanılması'' hedefi koyduklarını ifade ederek, bu hedefe ulaşma yolunda fiziksel şartları geliştirdiklerini, bilgi ve teknoloji altyapısı oluşturduklarını söyledi. Büyük bir kaynak ayrılarak FATİH projesinin hayata geçirildiğini dile getiren Şahin, böylece bölgeler arası kalkınmışlık ve fırsat eşitliği farkının azalacağını, herkesin bilgiye ulaşmasını kolaylaştıran çok önemli bir kaynak oluşacağını ifade etti.

 

''Ne yaparsak yapalım, o sınıfı altınla döşesek, sınıfa dünyanın bütün imkanlarını da koysak lider çok önemli. O sınıfın hedefi oradaki öğretmenlerimizle şekil bulacaktır. Bunu hepimiz biliyor ve kabul ediyoruz'' diyen Şahin, bu nedenle öğretmenlerin yaşam standardını yükseltmeye, özlük haklarını güçlendirmeye, mali imkanlarını daha iyi hale dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi. Şahin, bu kaynaklar güçlendiğinde, kendi yaşamlarıyla ilgili sorunları kalmadığında öğretmenlerin çok daha başarılı bir eğitim vereceklerinin altını çizdi.

 

Şahin, öğretmenlerin yurtiçinde ve dışında büyük fedakarlıkla çalıştıklarını belirterek, ''Bir mum gibi, her türlü şartta kendinizden fedakarlık edip etrafınıza ışık saçıyor, aydınlatıyorsunuz. Bu mumlar çoğaldıkça çok daha güzel günleri hep beraber göreceğiz'' diye konuştu.

 

-''Sizler bizim en büyük ortağımızsınız''-

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yaptıkları çalışmalara da değinen Şahin, yoksullukla mücadele ettiklerini, kadının statüsünü güçlendirmek için çalıştıklarını, dezavantajlı grupların avantajlı hale dönüştürülmesi için sosyal politikalar geliştirdiklerini belirtti.

 

Azimle ve karalılıkla çalışmalarını sürdüreceklerini, eser bırakmak için yola çıktıklarını dile getiren Şahin, öğretmenlere hitaben, ''Bunun için size ihtiyacımız var. Sizlerin inanmadığı, yanımızda olmadığı hiçbir şeyi başaramayız. Sizler bizim en büyük ortağımız, en büyük paydaşımız, en büyük gönül dostumuzsunuz'' ifadesini kullandı. www.kpsscafe.com.tr

 

TESED Başkanı Savaş Yücel de hayata geçirdikleri projelerle çok sayıda çocuğa ve aileye ulaştıklarını söyledi. Yurtiçinde ve dışında konferanslar, seminerler düzenlediklerini bildiren Yücel, bu yöndeki çalışmalarını devam ettireceklerini vurguladı.

 

Konuşmalardan sonra, ''Öğretmenler Günü Programı Anı Yarışması''nda dereceye giren öğretmenlere ödülleri verildi. Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından program, sanatçı Zekai Tunca'nın konseriyle sona erdi.

Verilen bu ve bunun gibi sözlerin takipçisi olacağız… Bu sözlerin tutulması ümidiyle…

 

www.kpsscafe.com.tr

 

KPSS CAFE Haber Editörü: Sinan YILMAZ

 

NOT: Kpsscafe.com tarafından hazırlanan bu haber Aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz. Aksi takdirde tüm yasal girişimler yapılacaktır… www.kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4265302/kpssye-emek-verenlere-verilen-sozler-tutulsun