Jandarma En Az Lise Mezunu Sivil Kadrolu Memur Alımına Yoğun İlgi

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan sivil memur alım ilanına başvurular bugün itibariyle sona eriyor.

En az lise mezunu adaylar arasından yapılan Jandarma Genel Komutanlığı sivil memur alımı ile ilgili aldığımız son bilgilere göre, yoğun şekilde başvuru olduğu belirtildi.

Alım Yapılan Pozisyonlar

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda lisans mezunları arasından, 17 Mühendis, 1 Mimar, 39 Uzman, 1 Tercüman, 4 Avukat, 1 Veteriner, 3 Grafiker, 2 Hemşire, 3 Memur, 2 İstatistikçi, 55 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, 1 Veteriner, önlisans mezunu adaylar arasından 2 Zabıt Katibi, 14 Tekniker ve 9 Memur, lise mezunu adaylar arasından da 4 Aşçı, 6 Berber, 38 Hizmetli, Şoför, 2 Terzi, 5 Teknisyen, 1 Kuru Temizlemeci, 1 Kasap ve 3 Bahçevan olmak üzere 222 memur alımı yapılacağı bildirildi.

Yoğun Talep

Alımların lise düzeyinden olması ve istenen KPSS taban puanının düşük olması nedeniyle her bir pozisyon için çok sayıda başvuru alındığı bildirildi. Ancak her pozisyon için kaç kişinin başvuru yaptığı bilgisine ulaşamadık.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Jandarma Genel Komutanlığı açıktan sivil memuru alımı başvuru sonuçları 11 Aralık 2017'de jandarma.gov.tr adresi üzerinden adaylara duyurulacak.

Her bir pozisyon için alınacak personel sayısının 10 katı kadar aday mülakata çağrılacak.

Diğer Adaylarla Sohbet

Siz de aşağıda bulunan yorum kısmından başvuru yaptığınız pozisyonu ve KPSS puanınızı yazarak jandarma personel alımında tahmini puan sıralamasını oluşturabilirsiniz.

Sonuçlar Açıklandığı Anda Haberdar Olmak İçin:

android uygulamamız ---->>> tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4265102/jandarma-en-az-lise-mezunu-sivil-kadrolu-memur-alimina-yogun-ilgi