Son dakika! Yüzde 38 Zam yapıldı!

Bu hafta zam haberleri peş peşe gelmeye başladı. Bugün iki zam haberi birden geldi. Benzine yüzde 16 zam haberi sonrasında müzelere yüzde 38 zam yapılacağı haberi geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze Kart'a yaptığı indirimin ardından müze ve ören yerlerindeki giriş ücretlerine zam yaptı. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 1 Mart tarihinden itibaren Ayasofya’ya giriş ücretine yüzde 38 zam yapılarak ücret 72 TL’den 100 TL’ye çıktı.

BU HAFTA YAPILAN ZAM HABERLERİ

Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun 14 Şubat 2020 tarihli Fiyat Değerlendirme Komisyonu’nda; tıbbi ilaçlara yüzde 12.10 zam yapıldı. Zamlı tarife 19 Şubat çarşamba gününden itibaren geçerli olacak.

24 Şubat Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece geçerli olmak üzere benzine 16 kuruş zam yapılması planlanıyor. Zam pompa fiyatlarına yansıyacak. Zamla birlikte İstanbul’da bir litre kurşunsuz benzinin fiyatı 6,67’den 6,83 TL’ye yükselecek.

HAFTANIN ZAM YORUMU

Haftanın zam yorum FOXTV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal’dan geldi. Portakal yaptığı zam yorumlarında şunları söyledi;

‘’Bizler bu zamlarla yaşamak zorunda mıyız? Gördüğümüz kadarıyla ekonomimiz de bu durumda... Evet yaşamak zorundayız. Sağdan olmuş soldan olmuş hiç fark ediyor. Açıklar çok fazla ve maalesef bunun faturasını çeken de ödeyen de biz yurttaşlar oluyoruz." dedi.

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4265018/son-dakika-yuzde-38-zam-yapildi