KPSS'ye Girecek Memur Adayları Dikkat! Emekleriniz Yanmasın

KPSS'ye Girecek Memur Adayları Dikkat! Emekleriniz Yanmasın 

2017 KPSS GY-GK ve Eğitim Bilimleri sınavı için son iki güne girilirken, sınava girecek adaylara önemli uyarılar çeşitli kurumlardan ve bu kurumların yöneticilerinden gelmeye devam ediyor. ÖSYM'nin bu yıl uygulamaya aldığı ve özellikle YGS sınavındaki görüntülerle akla kazınan 09.45 uygulaması bir çok sınavda uygulanıyor. Sınava girecek adayların sınavdan 15 dakika önce sınav  merkezinde olması hayati önem taşıyor. Aksi takdirde tüm emekler boşa çıkabilir, aday sınava alınmayabilir.

Bilindiği üzere YGS konusunda büyük tartışmalar yaşanmış, olay Kamu Denetçiliği Kurumu'na kadar intikal etmişti. Fakat ÖSYM yeniden bir sınav yapılmasının hali hazırda YGS puanları olan adayları kötü etkileyeceğini ve sınav sonuçları sonrasında sıralamaların etkileneceğini dile getirmişti.

KPSS Sınav giriş belgeleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (www.osym.gov.tr) internet sitesinde yer alan Aday İşlemleri Sistemi (ais.osym.gov.tr) üzerinden kolaylıkla alınabiliyor. Sınav öncesi ÖSYM tarafından paylaşılan , sınava dair tüm bilgileri barındıran başvuru kılavuzunu tekrar okumakta büyük fayda var...

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4264801/kpssye-girecek-memur-adaylari-dikkat-emekleriniz-yanmasin