Şehit Babasının Sözleri Bakanları Ağlattı!

İdlib’deki hava saldırısında şehit düşen Yozat’ın Akdağmadeni nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir'in cenazesi binler tarafından son yolculuğuna uğurlanmıştı. Şehidimizin cenazesine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi (HİBK) Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Yozgat Valisi Kadir Çakır başta olmak üzere binlerce kişi katılmıştı. Şehidin cenazesinde Bakan Kurum, şehit babasına kendisinden bir isteği olup olmadığını sormuştu. Şehit babası İbrahim Özdemir de köylerinin yol eksikliğinden ve imamlarının olmadığını belirtmişti. Şehidimizin babasının bu istekleri yerine getirildi. Köye imam geldi, mezarlığın yoluna da kilit parke döşendi. Bakan Kurum, şehit babası İbrahim Özdemir’e kendilerinden bir isteği olup olmadığını sordu. Kahraman şehidimizin babası da Bakan Kurum’dan köylerinin yollarının yapılmasını ve 1 yıldır imam olmayan köylerine imam gönderilmesini istedi. Şehit babasının bu isteği, başta Kurum olmak üzere cenazeye katılan herkesi duygulandırdı. Şehit babası İbrahim Özdemir’in bu isteğinin gerçekleştirildiği öğrenildi.

Bakan Kurum şöyle konuştu: “Şehit babası İbrahim amca namaz kılarken yere zor oturdu. Dizlerinden sağlık sorunu vardı ve namaz kılarken o sorunu gördüm. Sonra cenaze namazını kıldık. Cami ile mezarlık arası yaklaşık yarım saat diyebileceğimiz bir mesafeydi ve o ayağındaki rahatsızlığa rağmen ‘Ben oğlumun omuzlarda gitmesini istiyorum sevaptır. Bakanım öyle gidebilir mi?’ dedi. Tabii İbrahim amca diyerek cenazeye katılanlarla birlikte şehidimizi omuzlarda mezarlığa götürdük. Şehidimizi defnettikten sonra cenazemizi İbrahim amca yorgun ve bitkin düştü. İbrahim amca seni aracımızla bırakalım zaten çok yoruldun, rahatsızlığın da var. Taziye evinde yine beraber oluruz dediğimde, ayakkabıları çamurlu olduğu için, ‘Yok Bakanım araba mahvolur. Ben bu çamurla arabaya binmem’ dedi. İbrahim amca gel binelim dememe rağmen ne kadar ısrar etsem de binmedi.”

Milliyet Gazetesinde Yer alan köşe yazısında şu ifadelere yer verildi:

Yaşanan bu duygu dolu anlar sonrası şehidimizin mezarına giden toprak yol parke kilit taş ile döşenerek güzel bir görünüme ve ulaşıma kolaylaştırıldı.

TÖRENE KİMLER KATILDI

Şehidimiz için köyünde Mevlid-i Şerif programı düzenlendi. Mevlide Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı ile vatandaşlar katıldı.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4264668/sehit-babasinin-sozleri-bakanlari-aglatti