KPSS'siz Kadın Erkek Polis Özel Harekat Alımı 23. Dönem POMEM'de Olacak Mı?

Polis Özel Harekat adaylarının merakla beklediği açıklamanın kısa süre içerisinde gelmesi bekleniyor. 22. Dönem POMEM için başvuru süreci bugün sona ererken, Polis Akademisi Başkan Yardımcısının geçtiğimiz gün yaptığı 23. Dönem POMEM alımlarıyla ilgili açıklama 'Alımlar polis özel harekatçı olarak gerçekleşecek' şeklindeki iddiaları kuvvetlendirdi.

KPSS Şartsız, En az lise ve dengi okullardan mezun adaylardan yapılan polis özel harekat alımları, Polis Akademisi tarihinin en yoğun başvurusunu almış, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başvuru süreciyle ilgili 'Gurur duyuyoruz, 300 binin üzerinde başvuru aldık' demişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun uzun süredir adaylardan gelen talepler ve personel ihtiyacını göz önüne alarak Polis Akademisi Başkanlığı'na talimat verdiği iddia ediliyor . İddiaları kuvvetlendiren açıklama dediğimiz gibi geçtiğimiz günlerde gelmişti.

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Sn. Ayhan, İçişleri Bakanı Soylu'nun 23. Dönem POMEM'in bu yıl içerisinde gerçekleşmesi için talimat verdiğini, Temmuz ya da Ağustos ayı içerisinde alımın yapılacağını söylemişti. Alımların PÖH için yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmamış durumda. Adaylar Sn. Bakanımızdan bu konuda müjdeli haberi bir an önce duymak için sabırsızlanıyor.

PEKİ SİZLER 23. DÖNEM POMEM KONUSUNDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI BEKLİYOR MUSUNUZ?

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4264637/kpsssiz-kadin-erkek-polis-ozel-harekat-alimi-23-donem-pomemde-olacak-mi