CHP: "Sayın Başbakan boşuna çırpınmasın"

Özgür Özel açıklamasında " OHAL'de Anayasa'yı değiştirirseniz o meşruiyet tartışması peşinize takılmaya başlar. Kenan Evren'in dipçikle yaptığını, siz biber gazı ve copla yaparsanız, Evren'in sıkıyönetimde yaptığını OHAL'de yaparsanız, Kenan Evren'in tutukladığından 10 kat fazla insan tutuklarsanız, savunma hakkını askıya alırsanız meşruiyet tartışması başlar.

İki kampanya bütçesi arasında yaklaşık 250 katlık fark varsa, devletin bütün olanakları, ödenekleri, bakanlıkların, Cumhurbaşkanlığının, Başbakanlığın, belediyelerin tüm imkanları, devletin bütün uçakları, helikopterleri, bin 600 makam aracı, 10 bin araç size seferber olduysa meşruiyet tartışmasına battınız demektir.

Seçim günü devletin ajansına yüzde 65 diye açıklatarak, YSK'ya mühürsüz oylarla ilgili verdirdiğiniz kanun dışı kararla, Anayasa Mahkemesinden aldığınız açık çekle Anayasa'yı değiştirmeye kalkarsanız meşruiyet tartışması başlar. Yüzünüz sirke satarken, içiniz kan ağlarken, dışarıya 'evet zafer kazandı' diyorsanız meşruiyet tartışması alevlenir. Bir tam, bir çeyrek parti ile Anayasa değiştirmeye kalkarsanız, bir tam, bir çeyrek taktıysanız peşinize meşruiyet tartışması bitmez. İlk gece başlayan meşruiyet kabusu Cumhurbaşkanı ve Başbakanı uykusuz bırakmaya devam edecek, o kabustan kurtulamayacaklar. Uçakla da kaçsanız, meşruiyet krizi uçaktan önce gelir sizi ineceğiniz havaalanında karşılar. " ifadelerini kullandı...

İlk seçim başkanlık değil

" Sayın Cumhurbaşkanının başkanlık hayalleri, tam sınıfı geçtim sanırken bütünlemeye, ikmale kalmıştır." diyen Özgür Özel, "Bunun telafi sınavı vardır, o sınavda halk karar verecektir. Ne zaman isterseniz buyurun ama en geç 3 Kasım 2019'da tekrar milletin karşısına çıkacağız ve yapılacak ilk seçim başkanlık seçimi değildir, referandum niteliğinde bir seçimdir. Biz hayırcılar parçalanmadan, bölünmeden, ayrılmadan çoğalarak ve sizin bu hevesinizi kursağınızda bırakacak çoklukta sizin karşısınızda olacağız. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4264507/chp-sayin-basbakan-bosuna-cirpinmasin