Son Dakika: MHP'nin 8 Yıllık Belediye Başkanı Partiden İstifa Etti

MHP'de bir istifa şoku daha yaşandı.

Son günlerde art arda istifa haberlerinin geldiği MHP'de 9 yıllık başkan da istifa etti. Sinop'un Türkeli Belediyesi Başkanı Halil Dilek Özcan, partisi MHP'den istifa ettiğini açıkladı.

İstifa açıklamasını yazılı şekilde yapan Özcan, yaptığı açıklamada, yönetici kademesinde görev yaptığı süre boyunca beyaz görünenin gerçekte siyah olduğunun farkına vardıklarını belirtti.

Yeni fikir ve yeni söylemin, yeni insan demek olduğunu dile getiren MHP'nin 9 yıllık Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, yaptığı istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Çocukluğumdan beri Türklük şuuru ve fikriyatı ile özdeş yaşamış bir Türk insanı olarak mensubu olmaktan gurur duyduğum ve ömür boyu gurur duyacağım, 2008 yılından beri üyesi olduğum, 2009 yılından beri de belediye başkanlığı görevini yaptığım Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum. Halil Dilek Özcan olarak ilçemde siyaseten yol yürüdüğüm, irtibat içinde olduğum değerli dostlarımla ilgili asla hiçbir olumsuz düşüncem yoktur ve olamaz. Yerel bazdaki en etken rol, yeni kurulan il teşkilatının bencil tavır ve davranışları olmuştur. Bu bağlamda halka rağmen hareket etmeyi doğru ve uygun bulmadık. Gayemiz ve davamız kendini Türk hisseden herkesi Türk devletinin başına getirip, ülkesini yönettirmektir."

Kpsscafe.com.tr | Ankara

- KPSS Cafe, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4264354/son-dakika-mhpnin-8-yillik-belediye-baskani-partiden-istifa-etti