MHP İstifa Depremi: Bursa'da 50 Kişi MHP'den İstifa Etti

Son dakika haberi MHP'de bir istifa depremi daha yaşandı. Balıkesir'den geldi. Alınan bilgilere göre Balıkesir'in Burhaniye İlçesi'nde, aralarında Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Ali Galip Baş'ın da bulunduğu 50 kişi Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa etti.

MHP Burhaniye İlçe Teşkilatından istifa eden grup, konu ile ilgili kamuoyuna bir bilgilendirme açıklamasında bulundu. Grup tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Gelinen durum itibari ile MHP'de parti içi haksızlık, hukuksuzluk had safhaya çıkmıştır. Kişisel çıkarlar uğruna hareket edenler, inandığımız değerleri hiçe saymışlar, parti içi tüm demokratik yolları tıkamışlar, seçme hakkımızı gasp etmişlerdir. Bugün itibari ile MHP'den istifamızı veriyoruz. Gerek yerel seçimlerde, gerekse genel seçimlerde oyları ile bizleri destekleyen tüm Burhaniyeli hemşerilerimize teşekkür ederiz." 

Kimler İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisinden istifa edenler arasında MHP Burhaniye eski İlçe Başkanları Erdoğan Kahya ve Ali Kumseli, Burhaniye Belediye Meclis Üyesi Ali Galip Baş ve 2015 yılındaki genel seçimde MHP'den Balıkesir Milletvekili adayı olan ancak seçilemeye hak kazanamayan Bülent Başaran'ın da olduğu öğrenildi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4263666/mhp-istifa-depremi-bursada-50-kisi-mhpden-istifa-etti