Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan Emekli Maaşı Açıklaması; Aradaki Farkı Kapatıyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularına yanıtlar vermiştir. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Müezzinoğlu'nun verdiği cevaplar arasında en dikkat çekici olan, bakanın emekli maaşları hakkında verdiği cevabı olmuştur. 

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, basın mensuplarının yöneltmiş olduğu “Emekli maaşına zam konusunda 3 ayrı rakam var; vekil emeklileri, memur emeklileri ve SSK, bağkur emeklileri aradaki ciddi farktan bahsediyoruz, bu farka gelen bazı tepkiler var aradaki fark konusunda ne düşünüyorsunuz?” sorusu karşısında bu cevabı vermeyi uygun görmüştür;

“AK Parti dönemine baktığınızda bu farkın, makasın en çok kapandığı dönemdir. Dolayısıyla bu farkın alt gelir durumdaki emeklilerimizle üst gelirle veya üst emeklilik geliri olan grupla aradaki makasın her dönemde biraz daha kapandığını göreceksiniz. Önümüzdeki süreçte de yine alttan emekli maaşı düşük olanlar daha yüklü, yüksek olanlar daha minimum zam alarak bu makası her yıl biraz daha kapatıyoruz”

Emekli maaşları, kamu personeli maaşları ve çok daha fazlası için KPSSCAFE'yi takipte kalmaya devam ediniz. Facebook, Twitter ile mobil uygulamalarımız olan android ile ios uygulamalarımızdan kolayca haberlerimize erişim sağlayabilirsiniz. 
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4263430/calisma-bakani-muezzinoglundan-emekli-maasi-aciklamasi-aradaki-farki-kapatiyoruz