ÖSYM'den Flaş Karar! İptal Edilen YGS Sınavı , Tekrar Geçerli Sayıldı

ÖSYM'den Flaş Karar! İptal Edilen YGS Sınavı , Tekrar Geçerli Sayıldı

Yükseköğretime Geçiş Sınavına astım ilacıyla birlikte girdiği için sınavı iptal edilen Zehra'nın yüzü KDK başvurusu sonrasında güldü. Yükseköğretime Geçiş Sınavına girişte sınav salonundaki görevlilere durumunu bildirdiğini ve salona ilacıyla girdiğini dile getiren Zehra'nın, sınavı daha sonra iptal edilmişti. Sonuçları görünce şoka uğrayan genç kız, bir süredir gündemden düşmüyordu.

Bununla ilgili her türlü girişimi yapan Zehra'nın, Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) başvurusu yaptığını da daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık.  Zehra Betül Baş'ın iki gün önce KDK'ya yaptığı başvuru sonrasında ÖSYM'den telefonuna mesaj geldiği ve sınav sonuçlarını tekrar gözden geçirmesinin talep edildiği öğrenildi. Zehra Baş :"İllk öncelikle sesimin duyurulmasında yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Devlet büyüklerime, Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve özelikle Kamu Denetçiliği Kurumu'na çok teşekkür ederim. Yetkililer birebir ilgilendiler. Benim gibi başka arkadaşların da mağduriyeti giderildi. Çok ve heyecanlı ve mutluyum. Bu mutluluk gerçekten kelimelerle tarif edilecek gibi değil.

Hakkımızı bulduk. Emeğimizin karşılığını aldık. Bir yıl daha aynı uğraşları vermek zorunda kalmayacağız. Herkese çok teşekkür ediyorum. Çok heyecanlandım. 365.87569 puanım şu an bana yetiyor. LYS'de daha iyi yerlerde olacağım inşallah. Her şey güzel olacak. Herkese çok teşekkür ediyorum. İlk duyduğumda ise çığlık attım ve ağlamaya başladım. Mutluluktan deliye döndüm. İlk başta deliye dönmüştüm. Bu sefer aynı şeyleri mutlu olduğum için yaşadım" dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4263379/osymden-flas-karar-iptal-edilen-ygs-sinavi-tekrar-gecerli-sayildi