Hortum Tehlikesi! Meteoroloji Vatandaşları Uyarmaya Devam Ediyor

Hortum Tehlikesi! Meteoroloji Vatandaşları Uyarmaya Devam Ediyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 21 Mayıs 2017 tarihinde yayımlanan duyuru dahilinde vatandaşların yağışlar nedeni ile gerçekleşebilecek olan afetlere karşı dikkatli olması gerekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yoğun sağanak yağışları ile beraber çok sayıda şehirde sel, su baskını, hortum, yıldırım, dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar olabileceğini açıkladı. Özellikle Adana, Antalya, Isparta, Osmaniye, Hatay illerindeki vatandaşların dikkatli olması ve gereken önlemleri alması gerekiyor. Bu şehirlerde hortum tehlikesi bulunuyor.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün o açıklaması;
"Bu gece saatlerinden itibaren Antalya çevreleri ile Isparta'nın güney ilçelerinde, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren Adana, Osmaniye ve Hatay ile Mersin ve Kahramanmaraş'ın batı ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." 

Gelişmeler ve ayrıntıları aktarmaya devam edeceğiz.  Gündeme online erişim grubumuza katılmak için --->tıklayınız   ios mobil uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayınız android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayınız

kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4262965/hortum-tehlikesi-meteoroloji-vatandaslari-uyarmaya-devam-ediyor