Hava Kuvvetlerinde 672 Muvazzaf Subay Açığa Alındı (İsim Listesi Yayımlandı mı?)

Son dakika haberi.. Yapılan son dakika açıklamasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki 672 muvazzaf askerin geçici olarak görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre Hava Kuvvetleri Komutanlığında harekat, istihbarat ve hedeflerin belirlendiği merkezlerde görev yapan kurmay subayların da aralarında bulunduğu 672 muvazzaf asker açığa alındı.

Önceki güün akşam saatlerinde görevden uzaklaştırılanlar arasında, Hava Kuvvetleri Değerlendirme ve Denetleme Başkanlığında görevli Hava Pilot Kurmay Albay C.Ş., Genelkurmay Karargahındaki Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezinde görevli Hava Pilot Kurmay Albay Ö.Ö., Hava İstihbarat Kurmay Albay C.A. gibi Afrin ve PKK hedefleri de dahil tüm hava harekatlarındaki hedeflerin belirlendiği birimde görev yapanlar da var.

Amasya Merzifon 5. Ana Jet Üs Komutanlığı Harekat Komutanlığında görevli Hava Pilot Kurmay Albay H.A., dünyadaki en büyük hava harekatı tatbikatlarının yapıldığı Konya 3. Ana Jet üs Komutanlığındaki Anadolu Kartalı Eğitim Merkezinin Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay A.A.Ç de görevden alınanlar arasında bulunuyor. Açığa alınan subay ve astsubaylar görev yaptıkları komutanlıklarda beylik silahları alınarak görevlerinden uzaklaştırıldı.

Açığa alınan askerlerin isim listesi açıklanmadı.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA
Kaynak: A Haber

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4262433/hava-kuvvetlerinde-672-muvazzaf-subay-aciga-alindi-isim-listesi-yayimlandi-mi