Anadolu Üniversitesi Pedagojik Formasyon İçin Başvurulara Açıldı!

 Anadolu Üniversitesi YÖK tarafından belirlenen pedagojik formasyon kontenjanları doğrultusunda başvuruları başlattı. İşte detaylar...

Anadolu Üniversitesi bu yıl ki eğitim-öğretim (2015-2016) dönemi için Yüksek Öğretim Kurulunun 12 Kasım2015 tarihinde yayınladığı karar doğrultusunda “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı” programı düzenleyecek. Programa kayıt yapabilecek öğrenci sayısı YÖK tarafından 350 olarak belirlendi.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı Anadolu Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına başvurular, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından 23-27 Kasım 2015 tarihleri arasında alınacağı duyuruldu.

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Kapsamında Açılacak Programlar, Alanlar ve Kontenjanlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Ücreti: Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ücreti her iki dönem için toplam 2000 TL dir.

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına Başvuru ve Yerleştirme İşlemleri: Başvurular şahsen ya da vekâlet verilen kişiler tarafından yapılacaktır. Posta, faks veya kargo ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Onaylı transkript (aslı ya da onaylı örneği). Diploma ya da geçici mezuniyet belgesi (Mezun olanlar için). Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Kayıt sırasında aslını göstermek koşuluyla). Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Kayıt Formu (Kayıt sırasında verilecektir). Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına yerleştirme başvuru yapan adayların akademik başarı ortalamaları dikkate alınarak ilan edilen kontenjanlar dâhilinde yapılacaktır.

Yerleştirmelerde Öncelikler Nelerdir?

Öğrencilerin lisans ya da lisans mezuniyeti akademik ortalamaları dikkate alınacaktır. Akademik Başarı ortalamaları 2.00’nin altında olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Mezuniyet aşamasındaki öğrencilerin alt dönemlerden dersi olup olmadığı (en fazla iki dersi olanlar başvurabilir) dikkate alınacaktır.

Boş kalan kontenjanlar için başvurunun yoğun olduğu ve Milli Eğitim Bakanlığınca atanma ihtimali yüksek olan alanlar esas alınarak Eğitim Fakültesi Yönetim Kurulunca yerleştirmeler yapılacaktır.

Devam Zorunluluğu Ne Kadar?

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programındaki dersler her iki dönemde de yüz yüze yapılacaktır. Derslere % 70 devam zorunluluğu vardır.

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4262391/anadolu-universitesi-pedagojik-formasyon-icin-basvurulara-acildi