MEB, Açık Öğretim Lisesi Ek Sınavı Hakkında Duyurusu Yayımladı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdrülüğü Açık Öğretim Lisesi resmi web sayfasında bir duyuru yayımlandı. 

Açıklanan duyuru ile ek sınav tarihi ve tüm ayrıntılarına yer verildi. Haberimiz aracılığı ile Açıköğretim Lisesi ek sınavı hakkındaki tüm ayrıntıları öğrenebileceksiniz.

24 Temmuz 2016 tarihinde AÖL Ek sınav gerçekleşecektir.

AÖL Ek Sınava Kimler Katılabilir?

*Toplam dönemi 8, toplam kredisi 157 ve üzeri olan öğrencilerden, öğrencilik durumu; aktif, donuk ve silik olan bütün öğrenciler başvurabilecek.

*2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde yapılan Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarında yaşanan hava muhalefeti, güvenlik tedbirli sokağa çıkma yasağı uygulamaları nedeniyle 1. ve 2. dönem sınavlarına katılamayan öğrenciler ders seçimlerini ilan edilen tarihlerde yapacak.

*Ek sınavın 24 Temmuz 2016 Pazar günü il merkezlerinde iki oturum halinde yapılacak.

*Ek sınava katılacak öğrenciler 2-8 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvurularını yapacak.

*Ek sınava başvuracak öğrencilerimiz ilgili banka şubelerine belirtilen tarihler arasında T.C kimlik numarası ile 30 TL ek sınav başvuru ücretini mutlaka ek sınav için açılan hesaba yatıracak.

*Ek sınav başvuru işlemi yapan öğrenciler 9 Temmuz 2016 tarihine kadar sınavına girecekleri dersleri seçmeleri ve varsa sınav merkezlerini güncellemeleri gerekir.

*Öğrencilerimiz ek sınav ücretini yatırdıkları gün bitiminden yaklaşık bir saat sonra öğrencilik durumları sistem tarafından aktif hale getirilecek.

*Öğrencilik durumu aktif hale gelen öğrenciler sınava gireceği merkezi Açık Öğretim Lisesi Sistemi üzerinden 32 il merkezlerinden birini seçmelidir.

Daha fazla bilgi için lütfen

TIKLAYINIZ.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4262341/meb-acik-ogretim-lisesi-ek-sinavi-hakkinda-duyurusu-yayimladi