KPSS Puanlarıyla Merkezi Atama Tercihlerini Yapacak Adaylar Dikkat!

KPSS Ortaöğretim/Lise sonuçlarının açıklanması için merakla beklenen zaman dilimi içerisine girmiş bulunmaktayız. Bu zaman dilimi içerisinde olmamız nedeniyle de artık tercih sürecine yaklaştığımız bilinmekte, 21 - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak tercihlere ilişkin de bazı adaylar yeterli bilgiye sahip olmamaktadır.

Hem tercih süreciyle alakalı genel bir bilgilendirme yapmak, hem de merak edilen noktaları yanıtlandırmak amacıyla aşağıya soru başlıkları ekleyeceğiz. Ziyaretçilerimiz, sıklıkla bizlere yönlendirdikleri soruların cevaplarına erişim imkanı bulacaklardır. İşte o sorular ve cevapları...

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS sonuçları kpsscafe.com.tr olarak bizim düşüncemize göre 10-15 Aralık 2016 tarihleri arasında açıklanacaktır. Sonuçların açıklanmasının ardından da adaylar 21-30 Aralık 2016 tarihini bekleyecek ve bu tarihler arasında tercihlerini yapacaklardır.

Tercih süreci ve işlemleri nasıl yürütülüyor?

Tercihler belirtilen tarihler arasında ÖSYM tarafından toplanılıyor. Alınan tercihler ilgili sıralamalar kapsamında yeniden derleniyor ve DPB' ye bildiriliyor. Bu değerlendirmelerin sonrasında da Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilgili kadrolara yerleştiriliyor ve tercih işlemlerini gerçekleştiren tüm adaylara duyuruluyor.

Tercih sürecinde mutlaka bulunması gereken belgeler nelerdir?

Tercih işlemleri online olarak gerçekleştirilse dahi, adaylar atandıkları kuruma yerleşebilmek için, mutlaka bazı belgeleri edinmek durumundadır. Bunların başında diploma, sertifika, sınav bilgisi belge ve dökümanlarının yanı sıra, varsa denklik bilgisini aktaran eğitim belgeleri olarak da nitelendirilebilir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarına atanma işlemleri ve yerleştirme sürecinde adaylardan; askerlik tecil belgesi, sicil kağıdı, ikametgah ilmuhabiri, vesikalık fotoğraflar gibi belgelerde istenebilmektedir. Elbette bu durum başvurulan pozisyona göre farklılaşabilmekte ve daha çok belgeye ihtiyaç da duyabilmektedir.

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4262171/kpss-puanlariyla-merkezi-atama-tercihlerini-yapacak-adaylar-dikkat