İnstagram Kullanıcılarını Sevindiren Gelişme: Bomba Özellikler Geldi

Fotoğraf ve video paylaşım platformu İnstagram, bomba özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor.

Sosyal medya platformu Instagram, bugüne kadar ki en büyük değişikliğini yapıyor.Milyonlarca kişi tarafından etkin bir şekilde kullanılan İnstagram'ın gelecek yeni özellikleri herkesi çok yakından ilgilendiriyor.

Instagram'da bugüne kadar attığınız tüm fotoğraf, video ve mesajları artık tek bir tuşla anında indirebileceksiniz. Bu şekilde hesabınızı kapatsanız veya fotoğrafları silseniz bile yedeğiniz hep sizinle olacak ve paylaşımlarınız kaybolmayacak.

Instagram’a gelecek bir diğer yeni özellik ise arama filtresi olacak. Mesaj kutusunda arama özelliği bir süredir kullanımda ancak bu yenilik ile aramalar filtrelenebilecek. Bunların arasında ise dikkat çeken filtre “Starred” filtresi olarak göze çarpıyor. Arama filtresini kullanarak, gelen kutusu, okunmamış mesajlar ve yıldızlanan mesajlar olarak arama yapabileceksiniz. Instagram’a gelecek bir diğer yenilik ise Yıldızlı Mesajlar olacak. Bu alanı kullanarak, size gelen ve sonradan aramak zorunda kalmak istemediğiniz tüm mesajları bu alanda toplayabileceksiniz.

PROFİLİNİZİ ZİYARET EDENLERİ GÖRÜN

Hesabuınıza girenleri öğrenmek artık mümkün. Ancak bunun için öncelikle bir dizi ayar yapmanız gerekiyor. İlk olarak Ayarlar'a girin ve İşletme Profiline Geç'i seçin.

Ardından Sayfa Seç butonuna tıklayın ve devam edin. Burada kendinize ait bir Facebook sayfası seçmeniz gerekiyor. Facebook sayfasını seçtikten sonra İleri'ye basın.

Bu aşamanın ardından e-posta ve adres bilgilerini doldurun. Telefon numaranızı gerekmedikçe paylaşmayın; çünkü herkes bu numarayı görecek. Bu da başınıza iş açabilir.

Profiliniz dışarıya kapalıyla açmanız gerekmektedir; Aksi halde bu özelliği kullanamazsınız! O nedenle Gizliliği Değiştir sorusunu görünce Tamam'a basın.

Bunun ardından profil sayfanızı kontrol edin. Aşamaları tamamladıktan sonra instagram profilinize yeni butonlar eklenmiş olacak ve Tanıtımını Yap butonu da olacak.

Yukarıdaki tuşa bastığımızda sizi kaç kişinin takip ettiğinden öte bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Örneğin fotoğraflarınızın kaç kez görüntülendiğini, profilinizdekilerinin yüzde kaçının erkek/kadın olduğu gibi detaylı bilgiler burada.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261747/instagram-kullanicilarini-sevindiren-gelisme-bomba-ozellikler-geldi