Diyanet İşleri Başkanlığı'na KPSS'den 60 Puan ile 54 Personel Alımı(DİB Açıktan Memur Ataması)

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS'den 60 Puan ile 54 Personel Alımı Yapacak! (DİB Açıktan Memur Ataması)

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 1 Nisan 2017 tarihinde kamuoyuna açıklanan ilan duyurusu çerçevesinde kuruma personel alımları yapılıyor.

KPSS Memur adaylarının heyecan ile takip ettiği açıktan memur alımlarına bir yenisi daha eklendi. Diyanet İşleri Başkanlığı 54 personel alım süreci başlıyor! Kurumun boş kadrolarına Vekil imam hatip veya müezzin kayyım alınacak.

ALIM YAPILACAK ŞEHİR 

Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Müftülüğü'nde çalışıp bazı nedenler ile görevden ayrılan personellerine yerine bazı şartlar ve kurallar doğrultusunda 54 personel alınıyor. Alımlar İstanbul İçinde yapılacak. Adayların onlarca şartın tamamına uyması şart. Bu şartları bünyesinde bulunduran her aday başvuruda bulunabilecek. Aksi yönde ise başvurunun red edilmesi söz konusu.

ADAYLARIN SAHİP OLMASI GEREKEN ÖZELLİKLER;
Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet İstanbul Müftülüğü'nün bir parçası olmak isteyen memur adaylarının;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak. Vekil İmam-Hatiplik için en az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, İmam Hatiplik veya Müezzin Kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak. Başkanlığımız bünyesinde halen Vekil İmam-Hatip, Vekil Müezzin-Kavyım veya sözleşmeli pozisyonda çalışıyor olmamak, Vekil Müezzin-Kayyımlık için hafız olup, lise veya dengi okul mezunu olmak. 2016 yılı KPSS sınavından 60 ve üzeri puan almış olmak şartlarının tamamına birebir uyması gerekiyor.

BAŞVURULAR VE İLAN METNİ --> AÇIKTAN MEMUR ATAMA BAŞVURULARI 14 Nisan 2017 Cuma gününe kadar sürecek. Daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen TIKLAYINIZ.

Memur alımları hakkındaki ayrıntılar, bilgiler, haberler ve duyurular için KPSS CAFE'yi takip edebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız kolay erişim imkanlarımızı hemen şimdi ÜCRETSİZ indirin! Grubumuza katılmak için --->tıklayınız   En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayınız  android uygulamamız ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261743/diyanet-isleri-baskanligina-kpssden-60-puan-ile-54-personel-alimidib-aciktan-memur-atamasi