OGM KPSS 50 Puan Şartı ile Memur Alımına Hangi Bölüm Mezunları Başvurabilir?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ekim ayı sonunda Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden bir personel alım ilanı yayımlanmıştı. Yayımlanan ilanda 125 Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilana başvurular için son günlere girildi.

Daha önce yayımlanan, ancak Danıştay kararı ile yürütmesi durdurulan ve ilerleyen tarihlerde yürütmenin devamı kararının alınması ile Orman Genel Müdürlüğü tekrar ilana çıktı. Önceki ilanda 95 memur alımı yapılacağı açıklanırken yeni ilanda 125 Orman Muhafaza Memur alımı yapılacağı bildirildi.

150 BİN ÜYE ! MEMUR ADAYLARI BURADA! TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK MEMUR YARDIMLAŞMA GRUBUNA SENDE KATIL, AKLINDAKİ SORULARI SOR! KATILIM İÇİN TIKLAYIN

Kimler Başvurabilir?

# 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

# Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak, (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

# Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

# Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

# 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak,

Mezuniyet Şartı

# Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak.

Başvuru

Orman Genel Müdürlüğü memur alımına başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Adaylar 15 Kasım saat 23.59'a kadar http://basvur.ogm.gov.tr/hi zmetenvanteri/ adresinden başvuru formunu doldurarak müracaatlarını yapacaklardır.

İlan metnine gitmek için TIKLAYIN

android uygulamamız ---->>> tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Instagram hesabımız için-- >>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261550/ogm-kpss-50-puan-sarti-ile-memur-alimina-hangi-bolum-mezunlari-basvurabilir