YSK Kadrolu Memur Alımında Her Kadro İçin KPSS Puanı Kaça Kadar Düşer?

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvurular devam ediyor.

YSK Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda en az lise mezunu adaylar arasından 549 memur personel alımı yapılacağı bildirildi. Farklı kadrolarda istihdam etmek üzere yapılacak personel alımına başvuru yapan adaylar, kaç kişinin başvuru yaptığını ve KPSS puanının kaça kadar düşeceğini araştırmaya başladı.

Adaylar kimin nereye kaç KPSS puanı ile başvuru yaptığını araştırırken biz de Kpsscafe.com.tr olarak adayların bilgi alış verişi yapabileceği bu haberimizi kaleme aldık.

HANGİ KADROLARA MEMUR ALIMI YAPILIYOR?

YSK Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda şu kadrolara memur alımı yapılacağı bildirildi. Mühendis, istatistikçi, teknisyen, sekreter, zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli.

KPSS PUAN ŞARTI

YSK memur alımına başvuru yapacak adayların KPSS’den en az 70 almış olması gerekmektedir.

KPSS PUANI KAÇA KADAR DÜŞER?

YSK memur alımında adaylar her kadro için yalnız 1 tercih yapabilecekler. Birden fazla kadro veya unvan için başvuru yapan adayların başvuruları iptal edilir. 7 Mart’ta başvuruları başlayan ilana binlerce kişinin başvurduğu biliniyor. Ancak başvuru yapan tam ise henüz açıklanmadı.

Aşağıda bulunan yorum kısmına başvuru yaptığınız kadroyu ve KPSS puanınızı yazarak diğer adaylarla bilgi alış verişi yapabilir ve kadrolar için tahmini KPSS taban-tavan puanı oluşturabilirsiniz.

YSK memur alımı başvuru detaylarına ve başvuru ekranına gitmek için TIKLAYIN

POLİS, ASKER, MEMUR VE PERSONEL ALIM İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DAHA FAZLA BİLGİ, DAHA FAZLA ARKADAŞ

Memur alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip edebileceğiniz, diğer memur adaylarıyla sohbet edip, bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz facebook grubumuza aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz

Facebook grubuna katılım  için 

TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261480/ysk-kadrolu-memur-aliminda-her-kadro-icin-kpss-puani-kaca-kadar-duser