WhatsApp'ın Mavi Tik Özelliğinde Bomba Açık Bulundu

Dünya üzerinde milyonlarca kişi tarafından aktif şekilde kullanılan mesajlaşma ve arama uygulaması WhatsApp'ın açığı keşfedildi.

İlk olarak 2014 yılında mesaj okundu bilgisi (bizim tabirimizle mavi tık) özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı. WhatsApp'a reklenen bu özellik sayesinde kullanıcıların mesajlarının karşı tarafa ulaşıp ulaşmadığı ve bu mesajların görülüp görülmediği anlaşılıyordu. Bazı kullanıcılar mavi tik olarak da adlandırılan bu özellikten memnunken bazıları ise hiç de memnun kalmadı. Yeni keşfedilen WhatsApp Mavi Tik hilesi ise kullanıcının Mavi Tik özelliğini kapatmışsa bile işe yarıyor.

Mavi Tik özelliği, Gizlilik seçenekleri altında hem metin hem de videolar için kapatılabiliyor ve gönderilen mesajı okuduğunuz karşı tarafca belli olmuyodu. Ancak görünen o ki WhatsApp, yazılı ve görüntülü mesajlar için bu özelliği katif etmiş ama sesli klipler için bu özellik gözden kaçmış Eğer birisinin çevrimiçi olup olmadığını anlamak, mesajlarınızı görüp görmediğini bilmek istiyorsanız, kendisine sadece 1 saniye uzunluğundaki sesli mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bu sayede mesajın okunup okunmadığını ve hatta bu durumda dinlenip dinlenmediğini bile anlamanız mümkün olabilecek. Yalnız şunun altını çizmemiz gerekiyor. Maci tıkın olması için mesajı gönderdiğiniz kişinin sesli mesajı dinlemesi şart.

Bu yöntemi uygulayarak karşı tarafın sizi ne kadar umursadığı konusuna açıklık getirebilirsiniz. Tabii ki mesajın alıcısı yine de sizden gelen mesajı açmazsa veya doğrudan silerse hala gizliliğini korumayı başarabilir. Özetle arkadaşlık mevzularına zarar verebilecek bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bizden söylemesi.

Bu özellik ile birlikte artık 'Mesajını görmedim, WhatsApp'a çok girmiyorum,' gibi bahaneler de tarih olacak.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261407/whatsappin-mavi-tik-ozelliginde-bomba-acik-bulundu