MEB Özel Okul Teşvik Değerlendirme Sonuçları Açıklandı mı? (MEB Kontenjan)

Özel okullarda okumak isteyen öğrencilere destek verilmesi için alınan başvurular 14 Eylül tarihi itibariyle sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından binlerce kişi, internet üzerinde başvuru değerlendirmelerinin ne zaman sonuçlanacağını araştırmaya başladı. Peki özel okul teşvik değerlendirme sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB kontenjan bilgileri açıklandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önceden yayımlanan başvuru kılavuzuna göre özel okul teşvik tercihleri 14 Eylül sona erecek. Başvuruların sona ermesinin ardından 15 Eylül günü sonuçlar velilerle paylaşılacak. Tercih yapmak isteyenler, bakanlığın yayımladığı kontenjan bilgilerinden faydalanacak.

MEB KONTENJAN BİLGİLERİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Okul öncesi eğitim kurumlarındaki 6 bin öğrenciye 3 bin 60 lira, ilkokuldaki 15 bin öğrenciye 3 bin 680 lira, ortaokuldaki 15 bin öğrenciye 4 bin 280 lira, lisedeki 15 bin öğrenciye 4 bin 280 lira ve temel lisedeki 24 bin öğrenciye ise 3 bin 680 lira destek verilecek. 75 bin öğrenci, bu yıl ilk kez eğitim öğretim desteğinden yararlanacak.
Yeni eğitim öğretim yılında, önceki yıllardakiler de dahil olmak üzere 340 bin öğrenciye destek verilecek.

Özel okul teşvikleri değerlendirme sonuçları açılandığı anda haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini aşağıdaki platformlar aracılığıyla takipte kalın.

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayın

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261335/meb-ozel-okul-tesvik-degerlendirme-sonuclari-aciklandi-mi-meb-kontenjan